Rassismi ja paremäärmusluse vastane meeleavaldus Helsingis, 24.09.2016. Foto: Attila Cser, Reuters/Scanpix

Mul ei ole häbi ja ma ei palu andeks selle eest, et ma ei taha meie maale mitte ühtegi moslemit, kes ei ole nõus loobuma sellest rõhuvast ja vägivaldsest usundist, mis õigustab meie külalislahkuse kuritarvitamist, kirjutab Põlissoomlaste erakonna liige Terhi Kiemunki artiklis, mis tõi talle kaela süüdistuse vaenuõhutamises etnilisel alusel.

Tõlkija märkus. Kuigi Eesti Vabariigi julgeolekustruktuurid nimetavad tänu kartellipoliitikute tellimustööle oma maast ja rahvast hoolivaid inimesi paremäärmuslasteks ning sõnavabadusest on saanud valitsuserakondade ja nende allasutuste eesõigus, ei ole meil asjad veel nii halvad kui põhjanaabrite juures.

Soome, kellesse suhtusime kunagi kui vaba maailma võrdkujusse, tõmbab karmi käega inimestele suukorvi pähe. Soomlased on tuntud oma seaduskuulekuse poolest, ent nüüdseks on olukord kujunenud absurdseks – üks end isamaaliseks nimetav organisatsioon ei julge oma teavitustöös kasutada Soome riigi kontuure ja lipuvärve, peljates süüdistust rassismis.

Ometigi leidub olukorras, kus suur osa rahvast kardab omaenda maal isiklikku arvamust omada, ka teistsuguseid inimesi. Toome portaali Objektiiv lugejateni käesoleva aasta märtsi lõpus ilmunud artikli põlissoomlase Terhi Kiemunki sulest, mis kõrvaldati väljaande Uusi Suomi blogirubriigist ning mille tõttu on autorile nüüd esitatud süüdistus vaenuõhutamises etnilisel alusel.

Viimase 30 päeva jooksul on terroristid teinud 23 pommirünnakut 22 maal. Surnud on 1018 inimest ja 2008 saanud vigastada.

Brüsselis, Euroopa südames, võitleb pärast viimast rünnakut oma elu eest mitmeid inimesi, kolmeaastasest lapsest kuni vanuriteni. Hukkunud on vähemalt 34 inimest. Ühendriikide välisministeerium hoiatab oma kodanikke Euroopasse reisimast ning moslemid tähistavad õnnestunud rünnakut.

Soomes toonitavad poliitikud ja meedia üksteise võidu iga islamistide terroriteo järel, et sellel ei ole islamiga mitte midagi tegemist. “Ei tohi anda maad hirmule,” ütlevad nad. Nende arvates on meie maal suurimaks ohuks rassism ja vihakõne. Siseminister möönab ometi, et riiki on saabunud kümneid terroriste, ja ametkondade hinnang on tegelikult palju õõvastavam. Tabatud terroristid viiakse kohtu ette ja lastakse sealt vabalt tulema. Samuti vabastatakse kõik vägistajad ja muud kriminaalid. Ja kirik (Soome luterlik kirik – tlk) võtab oma tiiva alla kõik, kes ebaseaduslikult maal viibivad – nii öeldakse uudistes.

Soomes tekitavad kära ja pahameelt sotsiaalmeedia postitused. Ent sugugi mitte kõik, vaid ainult “rassistlikud”.

Kirjanik Jari Tervo on nimetanud mõningaid soomlasi “valgeks prügiks”, somaallasest keskerakondlase (Keskustapuolue – tlk) Husseini eraviisiline sõnum soomlasest pärismaalasele on: “Söö sitta ja sure!”

Koomik Andre Wickström kommenteeris välisministeeriumi korraldatud palvushommikusööki: “Soovin, et Jeesus ilmuks kohale ja tapaks kõik maha.”

Vantaa noorsotside aseesimees Kamal Palani Jafi kutsub üles relvastatud vastuhakule rassistide vastu. Ja palju muud. See kõik on tolereeritav ja sallitav. Sellest ei tehta kõmu-uudiseid, ei minestata, ei tehta satiiri ega pilkelaule. Selle asemel luuakse väevõimuga pilti sünnipära või nahavärvi põhjal pagulasi pilkavatest isamaalastest – kui seda sõna võib enam üldse kasutada.

“Paljukultuurilise unelmaga” eri meelt olevatest inimestest tahetakse lahti saada ning selleks kõlbavad kõik meetodid. Kõva käe abil näidatakse soomlastele, mis juhtub nendega, kes imestavad moslemeid solvavate jõulunäidendite ja isamaaliste laulude keelamise üle. Miks peab poodides olema moslemite arvates ebapuhtale sealihale eraldi müügilett või miks ei või laps kanda koolis kaelakeed vapilooma lõviga, kuna see on isamaalisust rõhutav sümbol? Ja samas võib meie “väärusulist kultuuri” rakendada teiste kultuuride vajadusevankri ette nii palju kui kulub. Kui inimene hakkab selle üle pead murdma, loobitakse teda kividega nagu naist Bagdadi turul, ning kõik kohalviibijad on sama meelt selles, et see inimene on sooritanud kuriteo.

Soome ja kogu Euroopasse tungib kultuur, religioon ja seadus, mille jaoks julmus väärusuliste vastu on endastmõistetav. See allutab endale ilma kõhkluseta kõik. Ei ole olemas mõõdukat islamit, on vaid üks islam. On vaid üks Koraan, mida iga moslem peab järgima. Vana Euroopa ei saa lahti terrorismist senikaua, kuni me sallime ja võtame omaks islami õpetust. Kõik moslemid ei ole terroristid, ent praegu kõik Euroopas tegutsevad terroristid on moslemid.

Kas “vikerkaarerahvas” ja feministid ei tea, mis neist saab, kui islam vallutab meie maa?

Kas nad mõtlevad seda tõsiselt, kui oma unelma eest marsivad? Kumb pool hakkab kaitsma nende õigusi, kui ükskord on vaja meie isamaa ja kultuuri eest võidelda?

Kogu viha, halvakspanu ja pilkamise järel soovin ma veendunult veel enam, et islam ei vallutaks meie maad. Mul ei ole häbi ja ma ei palu andeks selle eest, et ma ei taha meie maale mitte ühtegi moslemit, kes ei ole nõus loobuma sellest rõhuvast ja vägivaldsest usundist, mis õigustab meie külalislahkuse kuritarvitamist. Kes ei ole valmis oma lastele rääkima, et Soomes ei karistata surmanuhtlusega islamist loobumise eest. Kes ei õpeta lapsi austama meie kultuuri ja elama meie elukorralduse järgi.

Kui ükskord on Soome sisse tungitud ja rahvas alistatud – kui väärusulised on tapetud –, naised ja lapsed vägistatud, mošeed püsti pandud ja demokraatia kukutatud, küsin ma teilt, kes te seda soovisite, samade sõnadega, millega mind on rünnatud: “Kas on häbi? Kas palud andeks?” Mul on kahju, ent siis on juba hilja.

Tõlkinud Roland Tõnisson