Itaalia peaminister Giuseppe Conte sel teisipäeval Euroopa Parlamendi ees. Foto: Scanpix

Euroopa Parlament pani Itaalia peaministri Giuseppe Conte esimesele esinemisele hindeks “kahe” ning liberaalide (ALDE) liider Guy Verhofstadt kutsus teda asepeaministrite Matteo Salvini ja Luigi Di Maio “marionettideks”, kirjutab Ansa.

“Huvitav, kui kauaks sa veel marionetiks kavatsed jääda, Salvini ja Di Maio liigutada,” küsis Verhofstadt europarlamendi teisipäevasel täiskogu istungil Itaalia peaministrilt.

Ühtlasi väitis Verhofstadt, et Di Maio “kuritarvitas” oma ametialast positsiooni, kohtudes läinud nädalal Prantsuse kollaste vestidega.

“Ma räägin itaalia keeles, ma armastan Itaaliat, minu jaoks on see maa, see on terve tsivilisatsioon, Itaalia on [koht], kus Euroopa tsivilisatsioon sündis,” ütles Verhofstadt Conte poole pöördudes.

“Seepärast teeb mulle haiget näha Itaalia poliitilist allakäiku, mis ei alanud eile ega aasta tagasi, vaid 20 aastat tagasi,” jätkas ta.

“Sellest kaunist maast – mis oli Euroopa veendunud kaitsja – on liidu loid venivillem saanud.”

Daily Expressi andmetel ütles Conte Verhofstadtile, et “me peaksime olema ettevaatlikud sõnade suhtes, mida me kasutame.”

“Ma ei ole marionett, mul on hea meel esindada oma rahvast,” lisas ta.

“Marionetid on need, kes teevad lobitööd ja on võõrvõimude teenistuses,” selgitas Itaalia peaminister.

Toimetas Urho Meister