Michelle Williams Kuldgloobuse tänukõnet pidamas Foto: Scanpix

7. jaauaril toimunud Kuldgloobuste auhinnatseremoonial parima naisnäitleja auhinna saanud Micelle Williams kuulutas oma tänukõnes, et ta ei oleks ta oma karjääris nii kaugele jõudnud kui ta ei oleks kasutanud naise võimalust valida millal ja kellega lapsi saada.

Williams võitis Hollywoodi Välispressi Liidu (Hollywood Foreign Press Association) poolt jagatava Kuldgloobuse auhinna miniseriaali "Fosse/Verdon" Gwen Verdoni osa eest. Oma kõnes kutsus ta naisi üles valimistel hääletama ja seda põhjusel, et maailm oleks rohkem naiste moodi.

Williamsi tänukõne kõlas: "Kui sa paned selle [Kuldgloobuse] kellegi kätte, sa tunnustad nende kui näitlejate tehtud valikuid. [Mida nad on teinud] hetkest hetkesse, stseenist stseeni, päevast päeva. Kuid sa tunnustad ka valikuid, mida nad on teinud inimesena. Omandatud haridust, väljaõpet, nendele kulutatud aega. Ma olen tänulik tunnustuse eest neile valikutele, mida ma olen teinud ja ma olen tänulik, et ma elan meie ühiskonnas ajal kus saab valida. Sest naiste ja tüdrukutena võivad meie kehaga juhtuda asjad, mis ei ole meie valik," alustas Williams.

"Ma olen andnud endast parima, et kujundada oma elu oma äranägemise järele ja see ei oleks lihtsalt minuga juhtuvate sündmuste rida. Et ma saaksin oma elule tagasi vaadates öelda, et see on minu oma käega kirjutatud. See võib olla vahest arusaamatu ja konarlik, vahest hoolikas ja täpne. Kuid see on selline, mille ma olen oma käega pannud kirja. Ma ei oleks saanud seda teha kui ma ei oleks saanud rakendada naise vabadust valida," kirjeldas näitlejanna oma vaadet elule.

Ta jätkas: "[Vabadust valida] millal saada lapsi ja kellega. Kui ma tundsin ennast turvaliselt ja meie elud on tasakaalus, nagu kõik emad teavad, kaldub kaalukauss meie laste poole. (Williams kasutaski selliseid segaseid ajavorme, toim) Ma tean, et minu valikud võivad olla teie omast erinevad, kuid tänu Jumalale või kelle poole te iganes palvetate, me elame riigis, mis on rajatud põhimõtetele, et minul on õigus elada oma- ja sinul oma usu järele. Seega naised, olete te 18 või 118 aasta vanused, kui saabub aeg hääletada, tehke seda puhtalt eneste huvides. Mehed on teinud seda aastaid ja selle tõttu näeb maailm välja nende moodi. Kuid ärge unustage, et meie oleme kõige suurem hääletav grupp sellel maal. Saagu see [maa] rohkem meie sarnaseks."

Williams on kihlatud neli korda Oscariga pärjatud režissööri Thomas Kailiga ja nad ootavad last.

Iisraeli ja Lähis-Ida uudiseid (enda sõnul) Piibli perspektiivist vahendavas portaalis Breaking Israel News alustab ajakirjanik David Sidman Williamsi kõne kajastamist 3. Moosese 18:21 salmiga: "Ära luba oma järglasi tuua ohvriks Molechile ja ära teota oma Jumala nime: Mina olen Hashem." (Tõlgitud ingliskeelsest The Israel Bible piibliversioonist, toim.)

Sidman osundab järgnevalt: "Ta (Williams) hoidis sõna otseses mõttes käes kuldset iidolit ja ütles, et ta on selle jaoks pidanud lapse ohverdama".

Toimetas Karol Kallas