USA president Donald Trump reedel väärtuspõhiste valijate konverentsil kõnet pidamas. Foto: Scanpix

Reedel väärtuspõhiste valijate suurüritusel Values Voter Summit kõne pidanud USA president Donald Trump rõhutas vajadust võim bürokraatide käest tagasi haarata.

“Liiga kaua on poliitikud üritanud tsentraliseerida võimu väikese seltskonna kätte meie maa pealinnas. Bürokraadid arvavad, et võivad valitseda su elu üle, sõita üle su väärtustest ja öelda sulle, kuidas elada, mida öelda ja kuidas palvetada,” ütles Trump.

“Aga me teame, et vanemad – mitte bürokraadid – teavad kõige paremini, kuidas oma lapsi kasvatada ja elujõulist ühiskonda luua,” jätkas ta.

“Me teame, et usk ja palve, mitte riiklikud regulatsioonid… me teame, et need on perekond ja kogudus, mitte valitsusametnikud, kes teavad kõige paremini, kuidas luua tugevaid ja armastavaid kogukondi.

Ja üle kõige teadke seda, et Ameerikas me ei kummarda valitsust – me kummardame Jumalat.

Ja tulenevalt sellest veendumusest pöördume me tagasi moraalse selguse juurte oma maailmavaate osas ning nende paljude väljakutsete juurde, millega me silmitsi seisame.”

Tänu usule Jumalasse on võimalik “anda meie lastele edasi priiuse õnnistused ja Jumala au,” ütles Trump.

Paljude teiste hulgas võtsid konverentsil sõna poliitiliselt ebakorrektne “metsamees” Phil Robertson, Planned Parenthoodi looteäri paljastaja David Daleiden ja endine Valge Maja nõunik ning nüüd taas Breitbarti tüüriv Steve Bannon.

Trumpi kõne on siin: