Kaader Blues Clues & You lastesaatest. Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Eestiski leviva lastekanali Nickelodeon teleprogrammis Blue Clues & You õpetab sinist värvi koerake tähtede, numbrite ja kujundite kaudu väikestele lastele homopropagandat, soodüsfooriat ning sotsiaalse õigluse aktivismi. 

Tähelepanu on pälvinud kutsukese tähestikulauluke, millest leiab näiteks võrdluse ““U” on täis uhkust” – seda LGBTIQBLMBDSM+++ nn “tähestikusupi” rahva Pride/Uhkuse paraadide võtmes –, mille taustaks kuvatakse panseksuaalide, lesbide, biseksuaalide, aseksuaalide, “soovoolavate” ja mittebinaarsete isikute, “interseksuaalide” ja “transsoolisele” sotsiaalsele endateadlikkusele osutavaid lippe, vahendab The Federalist.

Kutsikas Blue (sinine) tegemisi saadab internetis ohtralt fännikunsti, milles sinist kutsut kujutatakse LGBTIQBLMBDSM+++ – või LGBTQQIP2SAA kangelasena.

Blue’d, kes on “tüdruk” ja keda teleshõus saadab kaaslane Magenta (fuksiinpunane, lillakaspunane) kirjeldatakse fännikunstis lisaks “demiseksuaalsete lesbidena”.

“”Demiseksuaalsus” tähendab, et sind tõmbab seksuaalselt ainult inimeste poole, kellega sul on emotsionaalne side. Kindlasti on see eelkooliealiste laste jaoks väga oluline kontseptsioon,” kirjutab ajakirjanik Chad Felix Greene väljaandes The Post Millenial.

“Täiskasvanud on võtnud süütu lapsepõlve uudis- ja õpihimu ning väärastanud selle nende endi soo ja seksuaalsuse nartsissistliku seestumise anumaks,” osutab Greene.

Federalist küsib lisaks, et kuigi “Blues Clues & You” saadetes on ohtralt soo- ja seksuaalse vähemuse tunnuseid, siis kus on sotsiaalne õiglus ja miks seal ei ole näiteks “sooveidrike” (genderqueer), “polüseksuaalide”, “demiromantikute”, “polüamoorsete” ja BLM Pride lippe?

Samas pole kindel, kas kolmeaastased lapsed, kellel ei ole seksuaalsuse kontseptsioon välja arenenud ega oska midagi arvata sooidentiteedi meelevaldsetest tõlgendustest, oskavad seda tähele panna või solvuda.

Toimetas Karol Kallas