Lätlased peavad mõistma, et viiekümne aasta pärast saab Lätist islamiriik, sest moslemite lapsed on siis enamuses, rääkis Läti islami kultuurikeskuse pressiesindaja Ahmed Roberts Klimovič intervjuus ajalehele Neatkarīgā Rīta Avīze. Sarnast arvamust väljendas ka keskuse juht Abu Umars Hamza Jānis Lūciņš.

Klimovič ütles, et tal on juba kolm last ja "me tegeleme sellega, et oleks rohkem". Mõlemad keskuse esindajad selgitasid, et nad on rahuliku kooseksisteerimise poolt ning et islam on parim vahend, et "vallutada see maailm rahulikul teel", vahendas Läti Delfi.

"Meie viis levitada islamit on olla võimalikult paremad moslemid," rääkis Klimovič. Tema sõnul ei ole moslemitel Lätis mingeid probleeme seadustega ja nad ei ole seotud vägivallaga.

Läti sündimuse tase on viimastel aastatel kõikunud 1,3 ja 1,64 vahel, jäädes sellisena sarnaselt Eestile ja enamikule Euroopa riikidele kaugele rahvastiku taastootmise eelduseks olevast tasemest: 2,1 last iga viljakas eas naise kohta. Viimase kahekümne aastaga on Läti rahvastik kahanenud 2,52 miljonilt inimeselt alla kahe miljoni inimese. Tööealise elanikkonna kahanemist hinnatakse ulatusliku emigratsiooni tõttu veelgi drastilisemaks.

Moslemid moodustavad aga praegusel ajal kõige kiiremini kasvava religioosse grupi Euroopas. Pew' uurimiskeskuse 2011. aasta andmetel koosnes Euroopa moslemikogukond (Türgit arvestamata) 1990. aastal 30 miljonist inimesest, 2010. aastal 44 miljonist inimesest ning eeldatavasti jõuab see 2030. aastaks 58 miljoni inimeseni.

Loe lähemalt siit.