Läti Vabariigi suursaatkond Tõnismäel heiskas homolipu. Foto: Varro Vooglaid

Läti Vabariigi suursaatkond Eestis heiskas seksuaalvähemuste "uhkusekuul" homoliikumise vikerkaarelipu. Hiljuti valis riigi parlament presidendiks Läti esimese avalikult homoseksuaalse poliitiku.

Homoliikumise lipp heisati Läti saatkonnal Eestis vaatamata sellele, et Lätis on antud abielule mehe ja naise liiduna põhiseaduslik kaitse, nendib riigikogu liige Varro Vooglaid. Ta leiab, et selline sekkumine Eesti siseasjadesse on ebaväärikas, lugupidamatu ja vastuvõetamatu.

Läti suursaatkond. Foto: Ülo Niine

"Läti sai endale hiljuti omasooihara presidendi. Nüüd siis leitakse, et homoideoloogiat on vaja ka Eestis propageerima asuda – ära toodud pilt on tehtud Läti Vabariigi suursaatkonna hoone fassaadist Tõnismäel. Kokkuvõtlikult öeldes on selline sekkumine Eesti siseasjadesse ebaväärikas, lugupidamatu ja vastuvõetamatu – ja tegelikult ka jabur, pidades silmas, et Lätis on antud abielule mehe ja naise liiduna põhiseaduslik kaitse. Ehk siis Eestis propageerib Läti abielu tähenduse ümbermääratlemise ning homopaaridele lapsendamise õiguse andmise näol seda, mis nende enda riigis on põhiseadusega välistatud," kirjutas Vooglaid sotsiaalmeedias.

Toimetas Martin Vaher