Sergei Lavrov Foto: Scanpix

Vene välisminister Sergei Lavrov kordas hoiatust kolmanda maailmasõja puhkemise eest, nimetades seda "reaalseks", vahendab Welt.

NATO olla astunud "läbi vahendaja sõtta Venemaaga", sõnas Lavrov ja nimetas relvatarneid Ukrainale "legitiimseteks sihtmärkideks". 

Ühtlasi rääkis Lavrov, et ohtu tuumakonfliktiks "ei tohiks alahinnata". Lavrov viitas sõja eskaleerumise ohule intervjuus Vene telekanalile, kus ta heitis NATO-le ette sõjas osalemist ja kolmanda maailmasõja provotseerimist. 

"Kõik kordavad sõnu, et me ei tohiks mingil juhul lasta kolmandal maailmasõjal tekkida," ütles Lavrov ja osutas, et samal ajal "valavad NATO riigid õli tulle" relvade saatmisega Ukrainasse. 

Lavrovi reageering tuli pärast USA välisministri Antony Blinkeni ja kaitseministri Lloyd Austini visiiti Kiievisse, kus lepiti kokku järgmises 300-miljoni dollarilises sõjalises abipaketis. Lloyd sõnas, et "Venemaad tuleb nõrgestada nii kaugele, kus ta ei saa enam teha selliseid asju nagu Ukraina ründamine". 

"[Venemaal] on tunne, et Lääs tahab, et Ukraina sõdib edasi ning väsitab ja kurnab Vene armee ja Vene sõjalise kompleksi ära. See on puhas illusioon," vastas Lavrov Lloydile. 

"Ma ei tahaks praegu näha seda ohtu kunstlikult suurendatuna, mil need riski on üsna märkimisväärsed. Oht on tõsine. See on reaalne. Seda ei tohiks alahinnata," kommenteeris Lavrov tuumakonflikti võimalust. 

"Selline praalimine on olnud viimasel viieteistkümnel aastal Lavrovi kaubamärk, mil ta on olnud välisminister" reageeris Lavrovi sõnadele Briti kaitseministeeriumi kantsler James Heappey. "Ma usun, et momendil ei ole eskalatsiooni vahetut ohtu."

Toimetas René Allik