Luuletaja Leelo Tungal. Foto: Wikimedia Commons

Kolmapäeval avaldas muusik Tõnis Mägi portaalis Objektiiv ning sotsiaalmeediakanalites videopostituse, milles kutsub inimesi kogunema 23. oktoobril kell 12 Vabaduse väljakul toimuvale koroonapiirangute vastasele meeleavaldusele. Muusik mainis oma sõnumis ka luuletaja Leelo Tungla luuleridu. Tungla arvates ei olnud see aga väga eetiline ning vähemalt oleks võinud öelda, kui neid luuleridu kasutatakse väidetavalt halbadel eesmärkidel või inimestele kurja tegemiseks.

Tõnis Mägi ütleb eile postitatud ja kulutulena levinud videos: "Mul on mure oma kodu ja kodumaa pärast – Eestimaa pärast. Ühiskond on lõhenenud, vabaduse tee on nii-öelda rohtunud. Mida siis teha? On jälle aeg õigluse ja vabaduse tee üles leida. Leelo Tungal on kunagi kirjutanud sellise luuletuse, et kui me siin praegu oma ei oska hoida, siis maailma kõikide asjade kohta me midagi öelda ei saa. See luuletus oleks justkui praeguse aja kohta kirjutatud. Hämmastav! Vabad inimesed vabal maal! On jälle aeg selg sirgu lüüa!" Neljapäeva õhtuse seisuga on seda videopostitust vaadatud juba ligikaudu 200 000 korda.

Leelo Tungal: ma pooldan vaktsiini ja leian, et see päästab

Leelo Tungal ütles, et tema luuleridade kasutamine tuleb talle suure üllatusena ning et ta ei ole kursis, mida Tõnis Mägi oli Facebooki postitanud. "Ma pooldan vaktsiini ja leian, et see päästab. Ma ei ole lubanud ühtegi oma luuletust kasutada. Muidugi ma ei saa keelata kellelgi lugeda või ka kasutada, aga ma ei ole sellega seotud," ütles luuletaja.

Tungal täpsustas, et talle ei meeldi, et tema nime on videos mainitud ning leiab, et las kirjutavad need, kes niimoodi mõtlevad ja teevad uued luuletused. "Oma asju tsiteerida, ükskõik mida… see ei ole väga eetiline. Vähemalt oleks võinud öelda, kui seda kasutatakse halbadel eesmärkidel või inimestele kurja tegemiseks."

Ott Lepland: Tõnis Mäel on õigus oma arvamusele

Laulja Ott Lepland, kes annab Tõnis Mäega 5. novembril kontserdi, sõnas, et Mäe üleskutse nende kontserti ei mõjuta, sest Mäel on õigus oma arvamusele ja kui ta tunneb, et see on tema südamehääl ja sisenemine tunne, mida ta peab järgima, siis tal on õigus seda teha ning see ei mõjutavat mitte kuidagi nende muusikalist koostööd.

Artikkel on refereeritud Kroonikast.

Toimetas Martin Vaher