Õhtuleht kirjutab, et 2013. aasta oktoobris Eestisse saabunud ja siin varjupaika palunud Sudaani kodanik Muhammad Ibrahim Uthman ründas tänavu kevadel kaubanduskeskuse turvatöötajat, ähvardades teda tappa. Prokuratuur aga lõpetas vägivaldse pagulase suhtes algatatud kriminaalasja “avaliku huvi puudumise tõttu”.

Ühte Tallinna-lähedasse kaubanduskeskusesse kutsuti politsei tänavu 9. märtsil kella 18 paiku, sest pagaripoiss Muhammad oli tunginud kallale keskuse turvatöötajale ja löönud teda mitu korda näkku, karjudes seejuures: “Sure ära, tapan ära!”

“Millegipärast oli Muhammadile jäänud mulje, et temale reeglid ei kehti,” rääkis turvamees Veiko Õhtulehele ja lisas: “Tema aga oli ju privilegeeritud seisuses. Firma oli ju uhke, et näe, meie anname tööd pagulastele. Teised värisegu töökoha pärast, nendele ei tohi aga midagi öelda.”

Pagaripoiss Muhammadi süüasi kohtusse siiski ei jõua. 15. septembril lõpetas prokuratuur kriminaalmenetluse, leides, et Muhammadi õiguskuulekale käitumisele suunamist on võimalik saavutada ilma kriminaalkorras karistamata.

Menetluse jätkamiseks puuduvat prokuratuuri hinnangul avalik huvi ja ka Muhammad olevat teinud järelduse, et iga õigusrikkumisega võib kaasneda karistus.

Turvamees Veiko aga sunniti pärast intsidenti töölt lahkuma.

Loe lähemalt siit.