Pahemaktivistid ründamas pereväärtuste eest seisjaid Hollandis Nijmegenis toimunud meeleavaldusel.

Abielu ja perekond moodustavad ühiskonna nurgakivi, milles lapsed saavad turvaliselt üles kasvada ning kogeda armastavat hoolitsust. Me peame selle kaitsel seisma! Me ei saa sellega nõustuda, et radikaalsed vasakpoolsed aktivistid ja poliitikud selle hävitavad, kirjutab liikumise Traditsioon, Perekond, Eraomand ja Civitas Christiana liige Hollandis Hugo Bos.

Vabaduse represseerimine ja sallimatus Hollandis suurenevad. “Parempoolsetele gruppidele ei pea andma mingeid võimalusi. Nad ei vääri sõnaõigust…”, olid ühe LGBT-aktivisti otsesed sõnad Gelderlandi kohalikus telejaamas. Miks? Meie organisatsioon Civitas Christiana otsustas hiljuti käivitada kampaania perekonna ning eelkõige laste kaitseks. Me ei saa lubada, et laste süütust ründavad vulgaarsed plakatid bussipeatustes ja mujal tänavatel. Meie esimene aktsioon oli seetõttu suunatud riidefirma Suitsupply homoerootiliste reklaamplakatite vastu, milledel kujutatakse kahte meest vulgaarselt suudlemas. Ka varasemalt on see ettevõte kasutanud väga vulgaarseid plakateid alasti naistega. Need pildid oleksid võinud sama hästi olla Playboys või mõnes muus pornograafilises ajakirjas.

Hirm repressioonide ees

Vabaduse represseerimine ilmnes juba ettevalmistusperioodil. Me otsustasime lasta trükkida mitmeid plakateid, mis kutsusid Suitsupplyd üles oma reklaamikampaaniat lõpetama. Pärast seda, kui kaks trükikoda oli meile teada andnud, et neil pole võimalik seda tööd lähiajal vastu võtta, pöördusime kolmanda trükikoja poole. See trükikoda ei soovinud aga neid plakateid trükkida hirmust repressioonide ees. Nagu ka neljas trükikoda, mille poole me pöördusime. Kui kristlik pagarikoda keeldub tordi valmistamisest homoseksuaalse pulma jaoks, siis on maailm liiga väike [et mõne teise pagarikoja poole pöörduda]! Kuid kristlikke organisatsioone saab vaikselt diskrimineerida ning nende tellimustest võib probleemideta keelduda. Lõpuks leidsime trükikoja väikeses kristlikus Urki külas, mis oli valmis meid aitama ja meie plakateid trükkima. Elagu Urk! Igas diktatuurses riigis on trükivabadus üks esimesi vabadusi, mida piiratakse. Nüüd me kogeme selle piiramist ka Hollandis.

Katoliiklastest meeleavaldajad…

Sülitamine, kiskumine, hävitamine

Kohe kui meie meeleavaldus algas, saabus politseieskordi saatel kohale ka 150 vasakpoolset vastuprotestijat, LGBT-aktivisti ja vasakpoolset poliitikut, kelledest mõned varjasid oma identiteeti nägu katvate sallidega. Oli koheselt selge, et nad polnud tulnud heade kavatsustega, vaid et nende eesmärgiks oli meid minema ajada, vajadusel ka jõuga. Politsei juuresolekul hakkasid LGBT-aktivistid meie peale sülitama, meie käest lendlehti kiskuma, meie roosipärgi hävitama ning tegema meie suunas nilbeid žeste ja liigutusi. Politseil oli nendega palju tegemist.

Ka poliitikud osalesid

See on teiseks tõendiks vabaduse vähenemisest Hollandis: kohe, kui sa väljendad avalikult oma arvamust ja kaitsed avalikult perekonda, siis sind rünnatakse, mõnitatakse ja solvatakse. Me teeme seetõttu politseisse avalduse seoses meile osaks saanud vägivalla, vandalismi ja ähvardustega. Selline agressiivne käitumine ei tohi jääda karistamata. Eriti skandaalne on, et ka kohalikud poliitikud liitusid selle agressiivse pööbliga. Ma loodan, et rahvas peab seda kohalikel valimistel meeles.

Usuline tagakiusamine

Kolmandaks on rünnaku all ka usuline vabadus. Meie roosipärjad kisti meilt käest ja hävitati. Lendlehed koos selgitusega, miks me oleme niinimetatud homoabielu vastu, hävitati samade inimeste poolt, kes nimetavad end sallivateks. Meie plakatitele oli kirjutatud: “Ta lõi nad meheks ja naiseks” ja “Jumala abielu = 1 mees + 1 naine”. Ilmselgelt ei soovita seda kristlikku maailmavaadet enam kuulda. Ja seda hoolimata sellest, et abielu ja perekond on väärtused, mis on olulised peaaegu kõigile ning et abielu ei ole puhtalt kristlik “leiutis”, vaid institutsioon, mis on eksisteerinud kõikidel aegadel ja kõikides kultuurides. Seda arvamust pole nüüd enam lubatud väljendada. Meile on see tuttav ka totalitaarsetest režiimidest, kus puudub usuvabadus.

…ja agressiivsed homoaktivistid.

Kommunismiarmastus

Kas te teadsite, et kommunistlik Nõukogude Liit oli esimene riik, mis peagi pärast Vene revolutsiooni aktsepteeris homoseksuaalsust 1922. aastal vastu võetud seadusega? Seega pole tegemist nii uue suundumusega kui tundub. Kommunismiarmastus torkas silma ka aktivistide rinnamärkidelt ja T-särkidelt, milledel ilutsesid nende kangelased nagu Che Guevara, mees, kes on vastutav poliitiliste oponentide piinamise ja hukkamise ning Kuuba rahva rõhumise eest. Me mäletame ühtlasi, kuidas Nõukogude Liidus piirati lisaks usuvabadusele ka trükivabadust – meie liigume nüüd samuti selles suunas.

Seiskem perekonna kaitsel!

Miks me peame midagi ette võtma? Abielu ja perekond moodustavad ühiskonna nurgakivi, milles lapsed saavad turvaliselt üles kasvada ning kogeda armastavat hoolitsust. Me peame selle kaitsel seisma! Me ei saa sellega nõustuda, et radikaalsed vasakpoolsed aktivistid ja poliitikud selle hävitavad.

Tõlkis Martin Vaher

Seksuaalhälvikud ründasid Hollandis sodomiitliku reklaamikampaania vastu meelt avaldanud katoliiklasi