Samasooline paar kinos. Pilt: Mary Valery, Bigstockphoto.com

Homoaktivistid on sihikule võtnud Rakvere. Kolmapäeval algusega kell 12 toimub linnavalitsuse konverentsisaalis avalik arutelu teemal, kas Rakvere vajab LGBT filmifestivali. Kavas on kohale sõidutada homoaktivistide brigaad.

Jaanuaris ei leidnud Rakvere linnavolikogus toetust taotlus eraldada 1500 eurot MTÜ-le SevenBow, mis küsis raha LGBT+ filmifestivali läbiviimiseks tänavu oktoobris. Kultuurikomisjon võttis kultuuriürituste toetamise eelnõu tagasi ja küsimus peaks taas volikogu ette tulema veebruaris.

MTÜ SevenBow taotluses, mis kajastub Rakvere linnavalitsuse dokumendiregistris, põhjendatakse rahaküsimist järgmiselt:

"Peame LGBTQ+ teemade tõstatamist oluliseks nii Rakvere kui ka Eesti kontekstis laiemalt. Festivali eesmärgiks on ühisosa leidmine erinevate ühiskonnagruppide vahel. Usume, et intelligentne debatt aitab kaasa tolerantsuse ja aktsepteerimise kasvule. Koostöös kõikide Baltimaade, Põhjamaade ja Venemaa LGBTQ+ organisatsioonidega soovime muutuda viie aasta jooksul suurimaks antud teemasid käsitlevaks stabiilseks festivaliks piirkonnas."

Taotluse kohaselt on festivali keskmeks filmiprogramm, mis koosneb 6 täispikast mängufilmist, dokumentaalprogrammist, lühifilmide programmist ja animaprogrammist.