Vabatahtlik politseinik teostamas omavoli. Fotokollaaž: Objektiiv

Ühendkuningriigis levis kulutulena video abipolitseinikust, kes käsib tänaval noorel gospelilauljal lõpetada kristlike laulude laulmine, kuna tegemist olevat keelatud tegevusega. 

Videolt on näha, kuidas ametnik, kes on politseijõude täiendav palgata vabatahtlik, ütleb 20-aastasele Harmonie Londonile, et neiul "ei ole lubatud laulda kirikulaulu väljaspool kirikuala".

Noor lauljatar, kellel on muljetavaldav kuulajaskond sotsiaalmeedias, protesteeris meelevaldse käsu vastu, mis peale abipolitseinik deklareeris, et gospelilaule pole lubatud esitada väljaspool kiriku territooriumi, välja arvatud juhul kui kirik on väljastanud selleks eraldi loa. 

"See on jama," vastas lauljatar isehakanud kordnikule, lisades, et tema ahistamine ja võltsitud seaduste väljamõtlemine tema religiooni põhjal on vastuolus tema inimõigustega.

Sellele järgnevalt juhtus midagi kummalist. Abipolitseinik purskus naerma ning näitas teda filmivale lauljatarile grotesksel ilmel keelt ning jalutas minema. 

Ühendkuningriigis ei kehti tegelikkuses seadusi, mis keelaksid avalikult usuliste laulude laulmise ning Oxford Street on Londonis piirkond, mis on tuntud oma tänavamuusikute poolest. 

Metropolitan Police'i pressiesindaja selgituse kohaselt "töötavad nad selle nimel, et mõista konteksti, milles kommentaarid tehti".

Toimetas Markus Järvi