Saksamaa kõrgeimas liigas jalgpalli mängiv Eintracht Frankfurt valis läinud pühapäeval ülekaalukalt taas oma presidendiks Peter Fischeri – pärast seda, kui too tõotas jätta klubi ukse taha erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) liikmed.

Valituks osutudes pidas Fischer kõne, milles väljendas lootust, et eeskuju järgivad ka teised Bundesliga klubid, vahendab The Local.

Ta on “kurb, et selles suunas näikse liigutavat [lisaks neile] vaid Hamburgis,” kuid “loodab, et teisedki ütlevad nüüd: kui Fischer liikmete koosolekul sellise asja üle elab ja niisugust tähelepanu pälvib, siis tõstame ka meie oma hääled.”

Juba läinud aasta lõpus selgitas Fischer, et nende klubi seisab alati sallivuse eest ning lööb kaasa migrantide integreerimise projektides.

Ta toonitas, et nende “klubi on poliitiliselt neutraalne, kuid see kehtib üksnes selliste poliitiliste parteide suhtes, kelle väärtused meie omadega kokku langevad.”

Liigakaaslane Hamburg SV arutab samuti keeldu AfD liikmetele ning vastav ettepanek esitati juhatusele läinud nädalal.

AfD poliitik dr Malte Kaufmann väljendas eile kahetsust, et “inimestele sellise vihkamist ja laimu täis kõnede eest püsti seistes plaksutatakse.”

Ta meenutas, et on “näinud taolisi stseene mustvalgetes filmides meie ajaloo pimedaimast perioodist.”