LA Beverly Wilshire'i hotell Foto: Piqsels

Juuli esimesel nädalal jõudis USA California osariigi suurlinna Los Angelese'i linnavolikokku ettepanek, mille kohaselt peaksid hotellid koos tavakülastajatega majutama ka kodutuid.

Los Angelese'i vastutustundliku hotellipidamise määrus (Responsible Hotel Ordinance) nägi ette, et hotellipidajad peavad iga päev kella 14.00ks esitama linnavalitsusele vabade tubade nimekirja ja "õiglast turuhinda" tagavate vautšerite eest majutama sinna kodutuid, vahendab Forbes

Määrus hääletati 12-liikmelises volikogus küll ühehäälselt maha, kuid kuna tegemist on rahvaalgatusega, mis kogus 126 000 allkirja, pannakse see 2024. aasta märtsis rahvahääletusele.

Kes vautšereid lunastama hakkab, määrus ette ei näe, kuid üheks tõenäoliseks rahastusallikaks peetakse föderaalvalitsust.

Demokraadist linnavoliniku Joe Buscaino sõnul "ohustab uus määrus tervet turismitööstust ja teeb hotelliteenistujatest sotsiaaltöötajad".

Los Angelese hotelliliidu tegevdirektori Heather Rozmani sõnul kaaluvad juba paljud suurte konverentside korraldajad määruse peale teistesse linnadesse kolimist.

Kindlustajate sõnul tõstaks kodutute majutamine märkimisväärselt hotellide kindlustusmakseid.

Kummalisel kombel toetas uut määrust aga hotellitöötajate 32 000 liikmega ametiühing Unite Here Local 11.

Los Angelesis on üle 1000 hotelli ja ligi 100 000 hotellituba ning linn on USA suuruselt kuues hotelliturg.

Hotelliomanikud pelgavad, et määruse jõustudes muutuks hotellidele töötajate leidmine keerulisemaks ja see peletaks eemale ka maksvaid kliente, kuna inimesed ei tunneks ennast turvaliselt. 

Toimetas Karol Kallas