"Märgid" näitavad, et 2024. aastal tulevad olümpiamängud Pariisis, st Euroopa Liidus. Prantsuse president Emmanuel Macron poseerib oma teisel ametisoleku päeval Rahvusvahelise Olümpiakomitee esindajatega. Foto: Scanpic

Prantsusmaa uus president Emmanuel Macron võõrustab täna Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) delegatsiooni sooviga saada Pariisile 2024. aasta olümpiamängud ning tõrjuda kõrvale Los Angeles.

Ambitsioon olümpiamängud Prantsusmaa pealinna tuua näib põlevat Macroni südames erilise leegiga, võttes arvesse seda, et kohtumine ROKi esindajatega leiab aset sisuliselt ametiaja esimestel hetkedel ehk teisel päeval.

Sel nädalal heidavad külalised pilgu peale potentsiaalsetele olümpiarajatistele Pariisis, kirjutab Breitbart.

Samal ajal ei tohi unustada, et Macroni nägemuses on osa Prantsusmaa igapäevaelust veel aastateks islamiterror ning džihadistid armastavad tegutseda suurlinnades nagu Pariis.

Alles hiljuti pikendati Prantsusmaal taas erakorralist olukorda, mis kehtestati pärast ohvriterohkeid plahvatusi 2015. aasta novembris – muuhulgas staadioni lähistel, kus toimus Prantsuse-Saksa jalgpallikohtumine.

Tutvu terrorirünnakute "tabeliga" Prantsusmaal alates 2015. aasta algusest.

"Allahu akbar!" Pariisis