Õiguskantsleri 2016.–2017. aasta tegevuse ülevaate andmine 19. septembril 2017 riigikogus, ettekandja õiguskantsler Ülle Madise. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Õiguskantsler Ülle Madise leiab ERRile antud intervjuus, et varjatud vaktsineerimise kohustust Eestis sisse seada ei tohi. Tema sõnul on maailmas end õigustanud vaktsineerimise vabadus.

Madise märkis, et inimeste kuvand viiruse tõsidusest on väga erinev – kui arstid on näinud üliraske kopsukahjustusega noori inimesi, siis paljud on põdenud haigust väga kergelt. Õiguskantsleri hinnangul mõjutab valitsuse otsuseid see, et suur osa Eesti inimestest nõuabki karmimaid piiranguid, mis ei pruugi olla samas epidemioloogiliselt põhistatud.

Madise sõnul on suur hulk piiranguid tegelikkuses ebaefektiivsed. Samuti märkis ta, et ettevõtjatele tuleb anda mõistlik kohanemisaeg ning uutest piirangutest Facebooki vahendusel teatamine pole korrektne.

Madise märkis, et piirangute proportsionaalsuse üle saab otsustada kohus, kuid selleks peab keegi kohtusse pöörduma – õiguskantsler seda ise teha ei saa.

Täismahus saab intervjuud Madisega lugeda ERRist.

Toimetas Jaanus Vogelberg