Markus Järvi ja Maksim Rogalski (paremal) salvestamas saadet "Objektiiv". Foto: SAPTK

ETV uudistesaate “Aktuaalne Kaamera vene keeles” endine saatejuht ja ajakirjanik Maksim Rogalski astus Isamaa ja Res Publica Liidust välja, põhjendades oma sammu maailmavaatelise segadusega erakonnas.

“IRL on transformeerumisraskustes ja see vaatepilt ei ole nõrganärviliste jaoks. Loomulikult ei meeldi mulle palju sellest, mida ma praegu näen,” kommenteeris Maksim Rogalski oma otsust.

Portaalile Objektiiv saadetud lühikeses kommentaaris ütles Rogalski: “Üks põhjus oli kahtlemata ka see, et erakond ei seisnud pereväärtuste eest nii nagu ma lootsin. Märkasin seda juba valimiskampaania ajal.”

Maksim Rogalski hindab IRL-i juures konservatiivsele poliitikale omaseid printsiipe nagu riiklik iseseisvus ning perekondlikud ja kristlikud väärtused. Samas tunneb ta hämmingut segaduse üle, mis on seoses pagulaste vastuvõtmise ja kooseluseaduse küsimusega erakonnas tekkinud. Pealegi ei pidanud IRL lubadustest hoolimata oluliseks pöörata end ka vene valijate poole.

“Sellises olukorras ei näe ma, et võiksin olla erakonnale kasulik,” selgitas Maksim Rogalski, kahetsemata siiski oma otsust erakonnaga liituda ja leides, et sai olulise kogemuse ning korrigeeris oma illusioone.