Marion Maréchal-Le Pen aprilli lõpus ajakirjanike ees. Foto: Scanpix

Marine Le Peni õetütar ja Prantsuse parlamendi liige Marion Maréchal-Le Pen tõotas isiklikult tagada, et ta tädi tühistab presidendiks saades riigis kehtestatud "homoabielu" seaduse – nagu lubatud.

"See ei saa olema esmane prioriteet, aga ["homoabielu" tühistamine] on tõotus, mille juurde me kindlaks jääme ning ma isiklikult garanteerin, et see seadus hävitatakse," ütles Maréchal-Le Pen.

Ühtlasi lubas ta, et Rahvusrinne täidab ka tõotuse reserveerida võimalus arstliku abiga järglasi saada vaid mehest ja naisest koosnevatele paaridele.

Nimelt sisaldas "homoabielu" seadus algselt võimalust laiendada laste saamise abi koos elavatele naistele – nagu seda tänaseni nõuavad LGBT-aktivistid ja prominentsed pahempoolsed tegelased riigis.

Vastu kavatsetakse seista ka surrogaatemaduse seadustamisele ning viisidele, kuidas keelust praegu mööda hiilitakse, lisas Maréchal-Le Pen.

Marine Le Peni rivaal valimistel Emmanuel Macron toetab "homoabielu" ning on varasemalt teatanud, et pooldab lesbide meditsiinilist abistamist laste saamisel.

Aastal 2013 "homoabielule" massiliste meeleavaldustega vastu seisnud konservatiivne liikumine La Manif pour Tous on mõistnud Macroni hukka kui "avalikult perevaenuliku" kandidaadi, kes võitjaks osutudes "tsivilisatsiooni peapeale pöörab."

Le Pen tõotab tühistada samasooliste "abielu" Prantsusmaal