Prantsuse Rahvusrinde liidrit küsitlenud teleajakirjanik nägi kurja vaeva, et pigistada Marine Le Penist välja "kahetsus" talle süüasja kaela toonud Islamiriigi kurjust kajastavate piltide avaldamise pärast.

Le Pen omakorda ei suutnud varjata imestust selle üle, et teda kui Prantsuse "parlamendi liiget ja suure erakonna liidrit süüdistatakse Islamiriigi (ISIS, Daesh vms – toim) võikuste hukkamõistmises."

Ajakirjanik üritas seletada, et Le Peni poolt avaldatud pildid on "tundliku" loomuga ning "neid võisid juhtumisi silmata lapsed."

"Ja seda ütlete mulle teie, ajakirjanikud?" ei uskunud Le Pen oma kõrvu. "Teie? Teie? Kes te – vabandage mind – avaldasite pildi sellest väikesest surnud poisist, kes rannale uhuti? … Ja seda ei võinud juhuslikult mõni laps näha?" jätkas Le Pen ja tuletas ajakirjanikule meelde, et meedia on alati õnnelik "veriste lugudega" teenitud klikkide üle.

Ta rõhutas, et islamistide teod tuleb paljastada ja hukka mõista ning "me ei peaks kartma näidata, mida nad teevad."

Ja sellest tulenenud süüdistust kavatseb Le Pen "kanda kui aumärki vastupanu eest Islamiriigile."

"Ja te ei kahetse seda ja teeksite seda uuesti, kui saaksite?"

"Aga see on minu töö! See on minu kui poliitiku töö! … Loomulikult ma ei kahetse seda…. Teie, ajakirjanike, töö on näidata, mis maailmas toimub, ja minu kui poliitiku töö on mõista hukka meie vaenlase teod."

"Igaüks tehku oma tööd," näis ajakirjanik nõustuvat.

ISIS-e võikustele tähelepanu juhtinud Le Pen sai süüdistuse ja võib vangi minna