Berliini müüri langemine 1989. aastal sümboliseeris vabaduse saabumist Ida-Euroopa rahvaste jaoks

Prantsusmaa Rahvusrinde juhi Marine Le Peni hinnangul on Suurbritannia võimalik lahkumine Euroopa Liidust võrreldav Berliini müüri langemisega ning see oleks suurepärane samm kõigi vabadust igatsevate Euroopa rahvaste jaoks.

“Brexit (Suurbritannia väljaastumine EL-ist) oleks suurepärane – erakordne – kõigi Euroopa rahvaste jaoks, kes igatsevad vabadust,” ütles Marine Le Pen väljaandele The Telegraph ja lisas: “Objektiivselt võttes on see Euroopa Liidu lõpu algus. Ma võrdlen Brüsselit Berliini müüriga. Kui Suurbritannia tõmbab osa müürist maha, on sellel ots peal, see on läbi.”

Briti peaminister David Cameron on lubanud Euroopa Liidu teemalist referendumit hiljemalt 2017. aastal. Kihlveokontori Betfair Group andmeil on Suurbritannia väljaastumise tõenäosus kasvanud 18,5 protsendilt tänavu juulis 36 protsendile oktoobris.

Millegipärast “paremäärmuslikuks” nimetatud, kuid poliitiliselt pigem vasakule kalduv Prantsusmaa Rahvusrinde populaarsus aina kasvab. Küsitluste kohaselt peaks Rahvusrinnet saatma suur edu Prantsusmaa kohalikel valimistel.

Loe lähemalt siit.