Prantsuse rahvuslane Marion Maréchal-Le Pen ütles eile Ameerika Ühendriikides konservatiivide suurüritusel CPAC, et Euroopa Liit on bürokraatlik luupainaja, mis võtab prantslastelt suveräänsuse.

"Euroopa Liit kujutab endast koormat (ingl. k. liability), mis näeb vaid tulevikku ilma rahvasteta, ilma juurteta ja ilma tsivilisatsioonita," ütles Maréchal-Le Pen, kelle hinnangul tegeleb suur liit "rahvaste ja riikide tapmisega."

Seetõttu on Maréchal-Le Pen rahvuslane ning toetab rahvuslasi kõikjal maailmas, vahendab The Daily Caller.

"Mind ei solva see, kui kuulen [USA] presidenti [Donald Trumpi] ütlemas, et Ameerika on esmatähtis," ütles Maréchal-Le Pen.

"Ma tahan, et Ameerika ameeriklaste jaoks esmatähtis oleks," jätkas ta. Ja "ma tahan, et brittide jaoks oleks esikohal Britannia ja prantslaste jaoks Prantsusmaa."

Rõhuasetusega rahvusriikidele vastandub ta globalistlikule mudelile, mida esindavad sellised institutsioonid nagu Euroopa Liit.

"Ma keeldun standardiseeritud maailmast, mida Euroopa Liit propageerib. Ma leian, et rahvastel on õigus ajaloolisele järjepidevusele."

"Kõik, mida ma tahan, on et mu rahvas alles jääks," ütles Maréchal-Le Pen ning rõhutas, et ei taha "aatomiteks pihustatud maailma täis inimesi, kel pole sugu, kel pole isa ega ema, ning kel pole ei riiki ega rahvust."

Prantsuse Rahvusrinde esindajana ütles Maréchal-Le Pen, et nad tahavad Trumpi eeskujul "oma maa tagasi võtta" ning väljendas veendumust, et noored konservatiivid vanal kontinendil on valmis võitlema.

Lõpetuseks tsiteeris ta heliloojat Gustav Mahlerit: "Traditsioon pole süte ülistamine, vaid tule põlemas hoidmine."