Mart Helme Stenbocki majas peaministri kabinetis. Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul tuleb rahvussümboolikat kaitsta globalistlike aktivistide ja rahvusriikluse lammutajate eest. Neilt aga, kes kritiseerivad kavandatavat hümniseadust kui ülearust ja mittevajalikku, küsib Helme, miks oli vaja vastu võtta kooseluseadus ja miks tahetakse kangesti vihakõneseadust, kuigi need valdkonnad on erinevalt hümnist juba seadustega reguleeritud.

"Neilt liberaalidelt, kes leiavad, et meil siin Eestis hümni pole vaja seadusesse raiuda, küsin ma: aga miks oli siis vaja vastu võtta kooseluseadus? Miks te tahate kangesti kehtestada vihakõne seadust? Erinevalt hümnist, mille kasutamist reguleerib praegu inimeste sisemine viisakus ning patriotismitunne, on kõik nimetatud seadustega hõlmatav juba ammu sätestatud muude seaduste ning õigusaktidega," küsis Mart Helme Eesti Päevalehe veergudel.

Eesti Päevalehe juhtkirjas liigitati EKRE poolt välja käidud ja valitsuselt ühehäälse heakskiidu saanud hümniseaduse eelnõu "ilmselt totraimate seadusalgatuste hulka, mida Stenbocki majast iial riigikogule arutamiseks saadetud".

"Päriselt, me ei räägi siin Põhja-Koreast, vaid Euroopa õigusruumi kuuluvast Eesti Vabariigist, kellele valitsus tegi sellise üksmeelse kingituse just sajanda aastapäeva eel. Sisuliselt on valitsus väljendile "absurd" andnud uue mõõtme," kurtis Päevaleht.

"Püüame ette kujutada situatsiooni, kus riigikogu eelnõu ka praegusel kujul seaduseks vormib. Kes seda jõustama hakkab? Kas tuleb Iraani religioonipolitsei eeskujul luua eraldi kombealane korrakaitseüksus, kes pidulikku meloodiasse lodevalt suhtujaid kongi tirib?"

Henn Põlluaas: EKRE hümnieelnõu kriitikud ajavad päevapoliitilist kiusu

Eesti Lipu Selts peab otsust aastavahetusel hümni mitte esitada kahetsusväärseks