EKRE esimees Martin Helme. Foto: uueduudised.ee

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Martin Helme jaoks tuli üllatusena erakonnakaaslase Kalle Grünthali otsus erakonnast lahkuda. Tema hinnangul peaks aga asendusliikmena riigikogusse pääsenud Grünthal hoopis parlamendist lahkuma.

"Minu jaoks tuli Kalle Grünthali otsus erakonnast lahkuda üllatusena. Otsuse Riigikogus jätkamise või mittejätkamise kohta saab teha vaid Grünthal, kuid minu hinnangul peaks Grünthal parlamendist lahkuma," kirjutab Helme sotsiaalmeedias. 

Ta lisab, et Kalle Grünthal pääses riigikogusse asendusliikmena pärast seda, kui Jaak Madison otsustas jätkata Euroopa Parlamendis.

Hiljem kirjutas Helme veel, et tegemist oli Kalle enda otsusega ning ta ei soovinud, et erakond oleks tema pärast löögi all. "Tunnustan Kallet sellise otsuse eest ja ootan jätkuvalt, et Kaja Kallas võtaks Kallest eeskuju ning võtaks poliitilise vastutuse. On päris tähelepanuväärne, et Kaja Kallas peab õppima poliitilist kultuuri Kalle Grünthalilt!" nentis EKRE esimees.

Grünthal otsustas täna esitada avalduse EKRE-st lahkumiseks, kuna leiab, et tema kuluhüvitiste skandaal kahjustab erakonda.

Toimetas Martin Vaher