Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme rääkis Objektiivile antud intervjuus, kuidas kooseluseaduse rakendusseaduse läbisurumiseks pakutakse saadikutele tehinguid, ning selgitas, et ilma rakendussäteteta ei saa kooseluseadus jõustuda.

Helme sõnul on kooseluseaduse läbisurumine olnud ülimalt halb juriidiline praak, mis tehti sel lihtsal põhjusel, et seaduse korrektseks vastuvõtmiseks puudus riigikogu eelmises koosseisus enamuse toetus. “Siis tehti seadusandlik susser-vusser, võeti välja rakendussätted, et seaduse saaks läbi suruda vähem kui 51 häälega,” selgitas Helme ja rõhutas, et riigikogu praegusel koosseisul pole kooseluseaduse rakendussätete vastuvõtmiseks mitte mingisugust kohustust.

Kooseluseaduse läbisurujad on Helme sõnul käinud mitmetes fraktsioonides konkreetselt tehinguid pakkumas ja küsimas, mida selle eest tahetakse, et kooseluseaduse rakendussätete vastuvõtmise poolt hääletada. “Selline kauplemine siin tõepoolest käib ja ega seda väga ei häbenetagi,” ütles ta ja lisas, et põhimõtteliselt on tegemist korruptiivse, rikutud mõtlemise ilminguga.

Kooseluseaduse märgilist tähtsust näitab Helme sõnul tõsiasi, et selle iga hinna eest läbisurumiseks on võetud kasutusele kõik vahendid.