Martin Helme. Foto: Erik Peinar, riigikogu fotoarhiiv

Hakkame jälle kaotama kümneid või isegi sadu miljoneid, et toetada Läti riigieelarvet ja selle lahkuse eest saavad meie inimesed maksta piirkonna kallimaid energiahindu, kommenteerib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme valitsuse aktsiisipoliitikat ja Läti otsust loobuda mootorikütuse biolisandi nõudest, mis alandab Lätis kütuse hinda.

"Täna kirjutas Eesti õliliit, et kuna valitsus keeldub alandamast kütuste aktsiise, samas meie naaberriik Läti on oma inimeste abistamiseks ja hinnaralli taltsutamiseks otsustanud loobuda biolisandi nõudest, mis teeb neil kütuse meist automaatselt 15-20 senti odavamaks, läheb uuesti käima kütuse piirikaubandus," kirjutab Helme.

"See suur võit, mille me saime, kui ma hambad ristis kõigi vastutöötajate kiuste surusin läbi maksualanduse ja tõin diisli aktsiisi Lätiga samale tasemele lendab nüüd vastu taevast," nendib EKRE esimees.

"Hakkame jälle kaotama kümneid või isegi sadu miljoneid, et toetada Läti riigieelarvet ja selle lahkuse eest saavad meie inimesed maksta piirkonna kallimaid energiahindu. Meie maksualanduse järel langes diisli hind 0,99 euro peale. Nüüd on posti otsas praktiliselt euro võrra suurem hind," nendib endine rahandusminister.

"Meil on aga võimul sõjaprintsess Kaja ja temal on teistsugused prioriteedid maksudega. Koos lisaeelarvega tuldi riigikogu ette plaaniga alandada ajakirjanduse sooduskäibemaksu määra veel soodsamaks. Sõpru vaja ju hädas aidata, valimised tulemas, hea sõna on oluline," kirjutab Helme.

"See konkreetne maksumuudatus võtab suurepäraselt kokku kogu lisaeelarve: sõbralikele huvigruppidele raha kantimine meie inimeste arvelt," leiab EKRE esimees sotsiaalmeedias.

Toimetas Markus Järvi