EKRE esimees Martin Helme rääkis neljapäeval, 9. juunil vahetult pärast terve öö väldanud riigikogu ööistungi lõppu antud kommentaaris juba teist korda riigiprokuratuurile esitatud kuriteoteatest, millega taotletakse kiirtestide hangetel toime pandud tõsiste õigusrikkumistega seonduvalt haridus- ja teadusminister Liina Kersna suhtes kriminaalmenetluse algatamist. 

Intervjuus tuli juttu ka personaalse vastutuse põhimõtte mitteteostumise probleemist laiemalt. Muu hulgas ütles Helme, et need inimesed, kes vastutavad nüüd ka kohtu poolt põhiseadusevastaseks tunnistatud koroonapasside süsteemi kehtestamise ja sellega elluviidud sundvaktsineerimise poliitika eest, tuleks võtta reaalselt õiguslikule vastutusele.

Osana sellest vastutuse jõustamisest tuleks tema sõnul vallandada kõigi ametkondade juhid, kes rakendasid oma töötajate suhtes sundvaktsineerimise poliitikat, pannes nad olukorda, kus neil polnud muud võimalust kui valida endale nõutud ainete süstimida laskmise või oma töökoha ja karjääri kaotamise vahel.