EKRE aseesimees Martin Helme. Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) võimule tulles ei peaks ükski teatriinimene kohe oma töökoha pärast muretsema hakkama, ent samas ei peaks riiklikult ka rahastama ettevõtmisi, mis ei aita kaasa rahvuskultuuri arengule ega sünnita uut kvaliteeti, ütles EKRE aseesimees Martin Helme BNS-ile.

Helme sõnul on kultuuri rahastamine nii eelarveline kui ka poliitiline valik.

"Näha on, et sotsiaaldemokraadist kultuuriministeri Indrek Saare juhtimisel ajavad kultuuriinstitutsioonid väga selgelt Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) radikaalsema tiiva jutupunkte, mis on vale," lausus Helme ja lisas, et EKRE arusaama kohselt on kultuuriasutuste ja -väljaannete rahastamine põhjendatud vaid sellisel juhul, kui toimub rahvuskultuuri taastootmine ehk uue kvaliteediga Eesti kultuuri tekitamine.

"Mitte mingisuguste Lääne vasakpoolsete ideede kopeerimine või mingisuguste ilma igasuguse tasemeta soperdiste tootmine. Soovi korral tehtagu seda ikkagi iseenda kulul. Ja ka mitte selle jaoks ei eksisteeri veel ka kultuuriasutused või väljaanded, et mingi grupp globaalsotse ja -liberaale saaks endale sinna mõnusa pesa teha," lisa Helme.

Helme kommenteeris teemat seoses mitmete meediaväljaannete poolt võimendatud Varro Vooglaiu prognoosiga, et kui konservatiivid tulevad võimule, siis ei jätka nad sotside jutupunkte edastavate ning vasakliberaalset ideoloogiat propageerivate kultuuriasutuste riiklikku rahastamist senisel heldel moel.

Loe lähemalt portaalist Uued Uudised.

Repliik: EKRE võimuletulek tooks riiklikele ideoloogiatöötajatele näguripäevad

Vastulause teatri NO99 nõukogu esimehe (alusetutele) etteheidetele