Laupäeval toimus Roomas meeleavaldus "Itaalia uhkus", milles osalesid nii Salvini, Itaalia vendade partei juht Giorgia Meloni kui endine peaminister ja Forza Italia partei juht Silvio Berlusconi.

Itaalias korraldatud küsitlusest selgus, et endine siseminister ja parempoolse Liiga partei juht Matteo Salvini on inimeste hinnangul riigi kõige usaldusväärsem poliitik.

Matteo Salvinit peab kõige usaldusväärsemaks poliitikuks kolmkümmend üheksa protsenti küsitlusele vastanuid, vahendab Breitbart.

Tänane Itaalia peaminister Giuseppe Conte järgneb talle 35 protsendilise itaalia avalikkuse usaldusega.

Kolmandale kohale jõudis ajalehe Il Giornale tellitud küsitluses teine parempoliitik, Itaalia vendade partei juht Giorgia Meloni, keda usaldab kakskümmend üheksa protsenti vastanuist.

Küsitluse viis läbi päevapoliitika jutusaade Agorà, mille küsitlusest selgus, et Salvini Liiga on jätkuvalt ka 31,8-protsendilise toetusega kõige populaarsem partei.

Itaalia parteide populaarsus seisuga 16. okt, 2019 Allikas: Agorà

Täna Itaalia valitsuse moodusava kahe euromeelse pahempartei, Viie Tähe liikumise ja Demokraatliku partei, toetus jäi alla kahekümne protsendi

Laupäeval toimus Roomas "Itaalia uhkus" nime kandnud meeleavaldus, millel osalesid nii Salvini, Giorgia Meloni kui endine peaminister ja Forza Italia partei juht Silvio Berlusconi.

"See on Itaalia, mis töötab ja näeb vaeva, mis unistab ja loodab," rääkis Salvini publikule.

Meloni kuulutas tribüünilt: "Me oleme rahvas. Meil on oma identiteet. Minu nimi on Giorgia, ma olen naine, ma olen ema, ma olen itaallane ja ma olen kristlane, ning mitte keegi ei saa seda minult ära võtta."

Meeleavaldusel osalenud 61-aastane naine rääkis uudisteagentuurile Associated Press: "Me palume Matteol korraldada nii kiiresti kui võimalik uued valimised. Kui meid lubatakse taas hääletada, me võidame suurelt."

Kui Salvini, Meloni ja Berlusconi parteidel õnnestub moodustada valitsusliit, siis poliitikakommentaatorite hinnangul saavutavad nad peale valimisi Itaalia parlamendis enamuse.

Toimetas Karol Kallas