Meediakriitika. Objektiivi stuudios on Andri Kiige ja Ivan Makarov. Foto: Objektiiv

Saate "Meediakriitika" koosseis muutub. Aasta lõpuni jätkub saade Objektiivi kanalil ilma Ivan Makarovi tänuväärse panuseta. Käesoleva nädala saade jääb ära.

Andri Kiige hinnangul jõudsid saatejuhtide erinevad eelistused ja soovid sisuvalikute osas punkti, kus tundus mõistlik ühine "Meediakriitika" saate juhtimine lõpetada ja leida uus tee.

"Tänan Ivani senise koostöö eest, mis tervikuna oli põnev ja positiivne kogemus, mis ei unune kunagi. Ühtlasi soovin Ivanile edu kõiges, mida ta ette võtab, sealhulgas kandideerimises eelseisvatel valimistel," sõnab Kiige.

"Kindlasti küsitakse, kas "Meediakriitika" jätkub. See on hea küsimus. Soovin isegi, et teaksin sellele vastust. Lähiaeg näitab," nendib Kiige.

"Kui Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi kutsus mind asendama Jaanus Vogelbergi tuntud saates "Meediakriitika", olin ma kohe nõus. Saate toimetaja ja hing Andri Kiige on üks vingemaid teleprofessionaale ja vana raadiomehena õppisin temalt palju, nüüd oskan isegi kaamerasse vaadata õigel ajal," rääkis teine saatejuht Ivan Makarov Objektiivile.

"Iga ilus muinasjutt lõppeb varem või hiljem, minu jaoks lõppes see aga täpselt õigel ajal: saade on pehmelt öeldes vaadatav ja aeg on küps "uute väljakutsete" jaoks. Kui keegi seal üleval ohkas kergendatult, et üks vastik kriitik ja irvhammas lahkus ekraanilt, siis ärgu muutugu hooletuks: Kiige ongi "Meediakriitika" ja see on tõusujoonel," tunnistab Makarov, hoides pöialt saate edasisele käekäigule.

Objektiivi peatoimetja Markus Järvi hinnangul on saade "Meediakriitika" Andri Kiige eestvedamisel olnud kahtlemata üks Objektiivi tähtsaateid, millele ta on portaali peatoimetajana huviga kaasa elanud.  

"Olen südamest tänulik Andrile, Jaanusele ja Ivanile, kes oma panusega on teinud saatest hea, ladusa ja asjakohase vaatamise, mis kahtlemata on äratanud ohtralt positiivset tähelepanu kodumaisel meediaväljal," nendib Järvi.

Järvi räägib, et kuni aasta lõpuni jätkab saade uue saatejuhi leidmise korral Objektiivis, ent seejärel siirdub aga juba uue meediaväljaande produktsiooni.

"Olen Andri ja teiste asjassepuutuvate isikutega suheldes jõudnud tulemuseni, et olukorras, kus Andri veab uut konservatiivse suunitlusega ajakirjanduslikku väljaannet "Vabariik Meedia", on igati loogiline loovutada "Meediakriitika" saate produktsioon ja levitamine sellele väljaandele."

Järvi hinnangul peaks "Meediakriitika" uue saatejuhi leidmise korral jätkuma aasta lõpuni Objektiivis, ent seejärel minema uue meediamaja alla.

"Leian, et tegu on mõistliku ja otstarbeka otsusega. Konservatiivne kahurituli tuleb Eestis jaotada võimalikult laiale ja ühtlaselt tugevale rindesektorile," tunnistab Objektiivi peatoimetaja.

Käesoleva nädala saade jääb ära, ent kõikidele osapooltele sobiva kaassaatejuhi leidmise korral jätkub saade esimesel võimalusel Objektiivis kuni aasta lõpuni.