"Nagu autos kõlanud jutust võis aru saada, üritas politsei peale kinnipidamist leida alust süüteoakti koostamiseks. Kui midagi ei õnnestunud leida, helistati terviseametisse, et äkki sealt saab menetluse ja kinnituse, et ma olen potentsiaalne ohuallikas," kirjeldab Tallinnas toiminud meeleavaldusel neljakümneks minutiks politseiauto kongi pandud Elvis Brauer politsei suhtumist.

Peale eelmise nädala pühapäevast meeleavaldust pidas politsei kinni meeleavaldusel osaleja Elvis Braueri, kes kirjeldab Objektiivile oma vahistamisega seonduvaid täpsemaid asjaolusid.

"Nagu autos kõlanud jutust võis aru saada, üritas politsei peale kinnipidamist leida alust süüteoakti koostamiseks. Kui midagi ei õnnestunud leida, helistati terviseametisse, et äkki sealt saab menetluse ja kinnituse, et ma olen potentsiaalne ohuallikas," räägib Brauer.

Kuna midagi ei suudetud leida, tuli peale neljakümmet minutit Braueri kongis istumist politseiametnik taas bussi juurde ja küsis kus ta on. "Politseiametnik naases bussi juurde ja küsis, täpselt nüüd ei mäleta, aga umbes nii, et "kus see tüüp või jorss siis on"," jutustab Brauer ja lisab, et peale seda lasti ta politsei poolt lahti.

Braueri sõnul lõhkus politsei alusetu kinnipidamise käigus ära ka tema jope ja vigastas õlga.

Vaadake lisa intervjuust!