NETSi vastasel meeleavaldusel roostes piimamannergu klõbistamise eest kinni peetud 62-aastane Ardi Allikmets kirjeldab Objektiivile, mis temaga politseibussis juhtus. "Suhtumine politsei poolt oli selline, nagu ma oleks mingi väga agressiivne ja ohtlik tüüp," räägib enda sõnul kongis aluspesu väele kooritud ja riiete õmblusteni läbi otsitud Allikmets.

"Politsei ütles, et piimamannerg võrdsustub tehniliselt muusikainstrumendiga ja te ei tohiks seda mängida. Mina aga läksin oma reaga edasi ja toksisin seda edasi. Vabaduse platsil samuti käisin rahvahulga ümber ringi. Siis nad mingil hetkel ütlesid, et, kuule, jäta järgi, aga ma jätkasin oma tegevust," kirjeldab Allikmets kinnipidamisele eelnenud sündmusi.

"Siis tuli kolmas hoiatus. Seisid mulle mitmekesi ette ja sama jutt: me oleme teid kolm korda juba hoiatanud ja aitab küll. Mina aga läksin sama asjaga edasi, aga siis nad tulid mulle juba järgi ja hakkasid bussi poole suunama," jutustab piimamannerguga meelt avaldanud Allikmets.

"Siis nad lükkasid mind bussi. Ütlesin küll, et ärge mind näppige, ma lähen ise. Bussi toodi peale mind üks naisterahvas. Suhtumine politsei poolt oli bussis selline, nagu ma oleks mingi väga agressiivne ja ohtlik tüüp," räägib meeleavaldaja.

"Käsklus oli, et võtke kampsun ära ja võtke püksid ära. Samal ajal kogu aeg kobati kõik õmbluse- ja värvlivahed läbi. Lõpuks juba saapad ka ja sokid ka," jutustab Allikmets, kelle sõnul kästi tal lõpuks eemaldada patsikumm ning läbi otsiti ka juuksed ja habe.

Kõrvalkongis oleva naisterahvaga sooviti Allikmetsa hinnangul läbi viia sama protseduur, ent kuna kong oli umbne ja naisterahvas tundis end väga halvasti, siis samaväärset läbiotsimist ei teostatud.

"Mingil hetkel meespolitseinik ütles naispolitseinikule, et too mulle see meditsiiniline kinnas. Naisterahvas tõigi, ent siis nad rääkisid omavahel ja kinnas ikka käiku ei läinud. Ta enamvähem kobas kõik kohad üle, aga ju siis mõni koht jäi veel järgi proovimata. Mul on tunne, et kõrvalkongis olev Marina päästis mind sellest operatsioonist," meenutab rahumeelne 62-aastane härra politseibussis kogetut.

Vaadake lisa videost!