Belglased äsja riiki väisanud Merkeli vastu meelt avaldamas. Protestijaile ei mahu pähe, et kantsler kasutab Facebooki tsenseerimiseks endise Stasi agendi Anette Kahane teenuseid. Foto: Emmanuael Dunand, AFP/Scanpix

Saksa kantsleri Angela Merkeli sõnutsi peaksid sakslased olema tänulikud, et neil on sõnavabadus, kirjutab Breitbart.

Merkel kutsus kaasmaalasi üles respekteerima teiste inimeste arvamusi, kuid rõhutas, et parempoolsed rühmitused – kes on vastu massilisele immigratsioonile – ei oma õigust arvata kedagi välja Saksamaal elamise hüvedest.

Kantsler, kelle juhtimise all on politsei korraldanud reide kodudesse ning korraldanud sadu arreteerimisi internetis postitatud massilise sisserände vastaste sõnumite pärast, pani inimestele tungivalt südamele toetada "vabaduse ja demokraatia" väärtusi.

Merkel selgitas, et sõna- ja usuvabadus, meediavabadus ja vabadus reisida "ei ole kingitused, mille eest pole tarvis tööd teha."

"Mõnikord tuleb sul selge sõnaga teada anda, et sa oled vabaduse poolt," ütles Merkel ja hoiatas: "Ma olen veendunud, et me elame taas sellisel ajal."

Samal ajal on Facebook valmistanud Saksamaa tarvis "võltsuudiste" väljafiltreerimise teenuse.

Juba paar aastat tagasi sai maailm tänu kogemata sissejäänud mikrofonile teada, et Merkel kutsus Facebooki loojat Mark Zuckerbergi ÜROs korraldatud lõunasöögil korrale Süüriast tulevate migrantide vastaste postituste pärast tema poolt tekitatud platvormil. "Kas sa töötad selle kallal?" küsis Merkel Zuckerbergilt. "Jah," jõudis noormees vastata, enne kui mikrofon välja lülitati.