ÜRO pagulasvolinik Filippo Grandi (pahemal) selgitab Saksamaal Euroopa Liidule vajadust võtta igaaastaselt vastu 40 000 täiendavat varjupaigataotlejat. Kantsler Angela Merkel valmistub ütlema, et sisuliselt oleks see kui tilk meres. Foto: Scanpix

Saksa kantsler Angela Merkel toetab Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) plaani saata Euroopa Liitu rohkem migrante Lähis-Idast ja Aafrikast, sest meie suur ühine kodu tuleks 40 000 täiendava asüülitaotlejaga toime küll.

Merkel kinnitas ÜRO pagulaste ülemvolinikule Filippo Grandile, et Saksamaa on "valmis võtma oma osa" ning "me saame sellega hakkama (saksa. k. Wir schaffen das)," vahendab Breitbart.

Ning kogu Euroopa Liidu nimel kõneldes selgitas kantsler ka 40 000 täiendava tulija kontekstis, et "see on arv, millega 500 miljoni elanikuga Euroopa Liit tõenäoliselt toime tuleb."

ÜRO kõrge esindaja avalikustas nimelt reedel Berliinis plaanid, mille kohaselt praegune kaheks aastaks kavandatud plaan paigutada Euroopa Liitu 22 000 Liibanonis, Türgis ja Jordaanias paiknevat süürlasest varjupaigataotlejat kahekordistuks 2018. aastast alates 40 000 ümberasustatavale aastas.

Lisaks kasvaks riikide arv, kust varjupaigataotlejaid aktsepteeritaks.

Kõnealused arvud on eraldi Brüsseli nn kvoodipagulaste poliitikast, lisandudes loodetavale ümberasustamiste hulgale, mille eurokraadid 160 000 tasemele seadsid.

Eeldatavasti on ka ÜRO uuele numbrile oodata vastuseisu ennekõike Brüsseli kvoote trotsivatelt Visegrádi riikidelt ehk Poolalt, Ungarilt, Tšehhilt ja Slovakkialt.