Jens Spahn. Foto: Wikipedia

Väljaanne Politico kirjutab, et äsja 36-aastaseks saanud avalikult homoseksuaalsel poliitikul Jens Spahnil on potentsiaali tõusta Saksamaa kristlik-demokraatliku erakonna (CDU) etteotsa ja viia läbi noorenduskuur, säilitades samas erakonna väidetavalt konservatiivsed seisukohad.

Aserahandusminister Jens Spahn on üks neist noorematest poliitikutest, kes võivad 61-aastasele Saksamaa kantslerile Angela Merkelile alternatiivi pakkuda. (Rahandusminister on teatavasti 73-aastane Wolfgang Schäuble.)

Kahtlemata soovib Merkel oma ametis jätkata ka pärast 2017. aasta üldvalimisi, kuid tema populaarsus on rändekriisi käigus kõvasti langenud ja tema partei CDU kaotab toetust konservatiivsele immigratsioonivastasele erakonnale Alternatiiv Saksamaa Jaoks (AfD).

"Kui "konservatiiv" olemine tähendab ühiskonnale omaste teatud printsiipide ja väärtuste säilitamist – võib-olla uuel kujul, kui tingimused on muutunud –, siis olen ma kahtlemata konservatiiv," ütles Jens Spahn väljaandele Politico.

Spahn ei näe mingit vastuolu selles, kui homoseksuaalne inimene on konservatiiv. Ta viitab konservatiivist Briti peaministrile David Cameronile, kes ütles mõne aasta eest, et toetab "homoabielusid" mitte vaatamata sellele, et ta on konservatiiv, vaid just nimelt seetõttu, et ta on konservatiiv.

CDU põhilisteks toetajateks on olnud maapiirkondades elavad katoliiklased, keda jääb järjest vähemaks – umbes üks miljon iga valimistsükli jooksul –, mistõttu peab partei toetust otsima noorte linnainimeste seast, kellele meeldivad sellised progressiivsed ideed nagu armeeteenistuse kaotamine, tuumaenergiast loobumine ja pagulastele avatud Willkommenskultur.

Loe lähemalt siit.