Merkel 28. märtsil oma kabineti koosolekut juhatamas. Foto: Scanpix

Üha suurema hulga sakslaste arvates ei kõlba Angela Merkel enam kantsleriks ning isegi omaenda erakonnas leitakse, et Mutti juhtimisel on minetatud tõeline konservatiivsus ehk mõtlemine võtmes "isa, ema ja perekond".

Viitega värskele DeutschlandTrendi küsitlusele vahendab Daily Express, et Merkelit toetab kantslerina vaid veidi üle poole sakslastest ehk 57 protsenti – veenva 18 protsendi võrra vähem, kui 2014. aasta tipphetkedel.

Samal ajal on kohalik meedia kirjutanud, et Merkeli kristlike demokraatide (CDU) ridades soovitakse keskenduda uuele "konservatiivsele manifestile" ning seista selgemini vastu survele, mis lähtuvalt poliitilise spektri mõlemalt äärelt ning moslemite poolt.

Ühtlasi on CDU-sisene rühmitus "Werteunion" esinenud üleskutsega lõpetada topeltkodakondsus ning taastada kohustuslik ajateenistus.

Rühmituse eestvedaja Alexander Mitschi hinnangul ei tohiks Merkel enam iial kandideerida ning parteijuhi post tuleks vabastada kellegi teise tarvis.

Küsimuse on erakonna tasemel lubanud tõstatada CDU peasekretär Baden Württembergi liidumaal Manuel Hagel, kelle sõnutsi tuleb neist asjust kartmatult kõneleda, kui tahetakse jääda "rahvaparteiks".

Hageli kinnitusel näitavad "hiljutised uuringud, et konservatiivsed elemendid nagu perekond ja kodu on noorsoo jaoks järjest olulisemad."

Lastetud poliitikud Euroopat "edasi" juhtimas