Merkeli erakonna majandusmeeste meelest ajaks koostöö Schulziga (pildil) asjad Euroopas häguseks. Foto: Scanpix

Angela Merkeli erakonna majandusnõukogu, mis esindab ligikaudu 12 000 väikese ja keskmise suurusega Saksa ettevõtja huve, hoiatab käimasolevate koalitsioonikõneluste keeristes liidu eest sotsidega, mis viiks lõppkokkuvõttes bürokraatlikuma ja ebastabiilsema Euroopa Liiduni.

Majandusnõukogu on mures, et allianss sotsidega soodustaks Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni, Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja teiste taoliste tegelaste radikaalseid reforme, kirjutab Express.

Üks kõnealuse tandemi tahtmisi on luua "ülekandeliit", mille üheks komponendiks oleks fond põdurate Euroopa Liidu liikmete väljaupitamiseks majanduslikust mülkast.

Avatud kirjas CDU/CSU läbirääkijatele ja esindajatele parlamendis ütlevad majandusnõukogu liikmed, et koalitsioon sotsidega (SPD) kiirendaks [raha]ülekandeliidu loomist ja tooks kaasa veelgi rohkem "tsentraliseeritust, bürokraatiat ja [vara] ümberjaotamist."

Nad toovad esile, et SDP meelest ongi "euroopameelsus [vara] ümberjaotamine kriisiriikidesse."

"Kes veel kui mitte CDU/CSU suudaks pakkuda hädavajalikku regulatiivset alternatiivi Macroni ja Junckeri reformiettepanekutele?" küsivad majandusnõunikud, kes kardavad libastumist sotsiaaldemokraatlikkusse Euroopa Liitu.

Nad tsiteerivad ka endist Euroopa Keskpanga peaökonomisti Otmar Issingut, kes on öelnud, et koalitsioon sotsidega oleks sisuliselt "hüvastijätt ideele sellisest Euroopa kogukonnast, mis taotleks stabiilsust."

Samuti on Issing selgitanud, et niiviisi murtaks Saksa valijaile enne euroga liitumist antud lubadusi.