Laipade äravedu festivalipaigast. Foto: Scanpix

Koroner keeldub kohtu korraldust trotsides avalikustamast täisversiooni Stephen Paddocki lahangu tulemustest, kes osales USA ajaloo ohvriterohkeimas massimõrvas mullu Las Vegases toimunud kantrimuusika festivalil.

Mäletatavasti said tulistamises surma 58 ja haavata ligi 700 inimest.

Ringkonnakohus andis korralduse lahangutulemuste avaldamiseks teisipäeval, vahendab The Daily Caller.

Koroneri kontorist on teatatud, et lahanguraportit ei avalikustata enne, kui töö selle kallal on lõpetatud.

Ameerika meediaallikad on juba mõnda aega taotlenud kõnealuse raporti avalikustamist ning koroneri büroo on pidanud muuhulgas maksma väljaandele Review-Journal keeldumisest tulenevalt 32 000 dollarit kohtukuludeks.

8. jaanuaril avaldas Las Vegase politseijaoskond lahangutulemuste osas napisõnalise vaheraporti, kus Paddocki surma põhjuseks toodi enesetapp.

The Daily Calleriga rääkinud eksperdid panevad aga imeks “üksikasjade karjuvat puudumist” lahangu tulemuste osas, kuigi tegemist on ilmselgelt suure avaliku huviga.

“Tulistaja laip tuhastati 21. detsembril. Kuidas on võimalik, et lahanguraportit pole “lõpetatud”, kui kremeerimisest on möödunud enam kui viis nädalat?” on küsinud Review-Journali peatoimetaja Keith Moyer.

Nimetatud väljaanne on samal ajal saanud teada, et Las Vegase võimud on otsinud tulistamisega seoses ka “teist huvipakkuvat isikut”.

Nagu selgub lisatud videost, võib tegemist olla isikuga, kes müüs Paddockile “pahaaimamatult” laskemoona ja uskus, et nähtavat trajektoori jätvaid kuule (tracer) ostnud mees võis valmistuda “valgusetenduseks”, nagu klient väitis.

Massimõrv pandi toime 2017. aasta 1. oktoobril.

https://www.youtube.com/watch?v=4O8yBT4HcaE