Palveketis osalejad Poola piiril Läänemere kaldal Gdanskis, palumas Neitsi Maarja eestkostet ja Jumala kaitset, et Poolas ja maailmas võiks valitseda rahu. Foto: Alik Keplicz, AP Photo/Scanpix

Möödunud laupäeval toimus Poolas tohutu suur üleriigiline palveaktsioon, mida toetas ka peaminister Beata Maria Szydło ja mille käigus palvetas riigi piiridel sadades paikades roosipärga ligi miljon inimest. Ajakirjanik Aldo Maksimov pöördus Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juhtkonna poole küsimusega, miks ERR ei pidanud seda maailmameedias elavat kajastust leidnud sündmust üldse mainimise vääriliseks.

"Kuhu, millisele poliitilisele või ideoloogilisele tiivale paigutaks ERR oma olematu kajastuse Poola rahva nädalavahetuse rahumeelse meeleavalduse põhjal, mil üle 2000 kilomeetri Poola piirist oli kaetud sadade tuhandete (või miljoni) inimesega, kes sümboolselt hoidsid Poola piiri ja palvetasid roosipärga?" küsis Maksimov oma pöördumises.

"Milline on selgitus või põhjendus sellele, et maksumaksja raha eest peetav ERR teeb selliseid valikuid (see võrduks sisuliselt ju Balti keti eiramisega Poola TV-s) ning peab olulisemaks näidata meile pühapäeval 10 minutilist intervjuud Kersti Kaljulaidiga (tänan!) ning 8 minutilist klippi NO99 teatri eluolust Berliinist? Kena, näidake neid, aga kuskil võiks olla mingi tasakaal – muud maailma meediakanalid [vt nt BBC, NYT, Newsweek, ABC News] on seda siiski ju oluliseks pidanud," märkis ta ja palus selgitust, kes teeb ERR-is selliseid poliitilisi valikuid.

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid märkis Maksimovile ja tema kirja adressaatidele vastates, et on "tegu igati põhjendatud küsimusega".

"ERR kui väidetavalt sõltumatu ja professionaalne meedia, mis taotleb ühiskonnas toimuvast tervikliku pildi kujundamist, ei tohiks kultuuriliselt väga suure tähtsusega sündmusi olematuks vaikida – seda enam, et ideoloogiliselt vastassuunalisi üritusi, nagu allviidatu [Poolas toimunud meeleavaldused sündimata laste tapmise keelustamise vastu], kajastatakse ka siis, kui nende mastaap on kordades väiksem," kirjutas Vooglaid.

Maksimovi sõnul ei ole ERR-ist tema küsimusele keegi veel vastanud.

Poolakate palved piiridel raputasid Euroopat