Miljardär ja demokraatide toetaja Michael Bloomberg. Foto: Scanpix

Miljardärist endine demokraatide presidendikandidaat Mike Bloomberg on kokku kogunud 16 miljonit dollarit, et tasuda trahve ja võlgu, mis on mustanahalistele ja latiinodest kurjategijatele Florida osariigis kogunenud. Nimelt saavad nood siis minna eelduslikult Joe Bideni poolt hääletama, vahendab Breitbart.

Floridas ei ole kriminaalkorras karistatud kurjategijatel lubatud hääletada, kui nad pole tasunud osariigile kõiki oma võlgu ja trahve. Bloombergi poolt erinevatelt eraisikutelt ja fondidelt kokku kogutud rahadega saavad hääletusõiguse Washington Posti andmetel tervelt 32 000 mustanahalist ja latiinost kurjategijat.

Teoreetiliselt võiksid valged kurjategijad nüüd Bloombergi ja FRRC diskrimineerimise eest kohtusse kaevata, kuna neil võlgade kinnimaksmise lootust pole.

Programmi organiseerib rühmitus nimega Florida Rights Restoration Coalition ehk Florida Õiguste Taastamise Koalitsioon. Rühmitus ise lisab veel 5 miljonit dollarit. Raha läheb nendele potentsiaalsetele Bideni toetajatele, kelle võlad jäävad alla 1500 dollari ning kes on juba registreerunud hääletama.

Lisaks eelpoolmainitud summale on Bloomberg isiklikult lubanud anda 100 miljonit dollarit, et Bideni kampaaniat Floridas toetada.

Toimetas Jaanus Vogelberg