USA maksuameti uurijad Gary Shapley ja Joseph Ziegler kongressi järelvalvekomisjoni ees tunnistusi andmas, 18.07.2023 Foto: Scanpix

New York Posti kolumnist Miranda Devine kirjeldab, kuidas USA justiitsministeerium, FBI ja maksuamet takistavad ja varjavad kõige kõrgemal tasemel Bidenite klanni, eriti Joe ja Hunter Bideni, korruptsiooni uurimist.

Võitmatuna näiva labase poliitilise korruptsiooni ajastul on julgustav näha, kuidas kaks tavalist moraalset inimest on valmis avalikult esinema ja vande all rääkima poliitikute korruptsiooni kohta tõtt. 

Kaks juhtivat maksuameti (IRS) agenti, Gary Shapley ja Joseph Ziegler, riskisid kõigega ja tunnistasid 18. juulil USA kongressi ees, kuidas justiitsministeerium on kõige kõrgemal tasemel käitunud korruptiivselt ja hävitas nende viis aastat kestnud Hunter Bideni maksukuritegude ning korruptsiooni uurimise tulemused. 

Osutatud meeste moraal ja kindlameelusus paistab Washington DC taustal välja kui ükssarvik ja jätab häbisse kõik maksuametis (IRS), justiitsministeeriumis (DOJ) ja Föderaalses Juurdlusbüroos (FBI) töötavad argpüksid, kes on kõnealuse Watergate'i tasemel kuriteo kinnimätsimise osas vait.

Maksuameti uurijate teisipäeval antud tunnistus, mida nad edaspidi täiendavad, lõi viimase naela Joe Bideni mitmed korrad korrutatud vale kirstu, et ta ei tea mitte midagi Hunter Bideni meretagustest äridest.

Tuleb välja, et Joe Biden ei olnud Hunteri äridest mitte ainult teadlik, vaid järjest enam kuhjub tõendeid, et ta osales ka ise ajal, kui ta oli Barack Obama asepresident, rahvusvahelistes mõjuvõimuga kauplemise skeemides, mida korraldasid tema vend Jim Biden ja poeg Hunter Biden.

Eeloleval nädalal annab kongressi järelvalvekomisjoni (House Oversight Committee) ees tunnistusi Hunter Bideni kunagine äripartner Devon Archer, kelle tunnistustest ilmselt selgub täpsemalt, millisel määral Joe Biden oma poja musta ärisse oli segatud. 

Shapley ja Ziegleri sõnul hoiatati prokuratuuri poolt IRSi ja FBI meeskondasid, kes uurisid Delaware'i osariigis aastatel 2014 kuni 2019 Hunter Bideni ettevõtmisi, et need mitte mingil juhul ei järgiks juhtniite, mis võivad viia Joe Bidenini.

IRSi ja FBI meeskondasid ei lubatud küsida küsimusi "tähtsa tegelase" (Big Guy) kohta, kes on Joe Biden. 

Neil ei lubatud küsida kohtult Joe Bideni suvemaja läbiotsimisorderit.

Nende Hunter Bideni laoruumi läbiotsimist saboteeriti, kuna prokurör hoiatas eelnevalt sellest Hunter Bideni advokaate.

Uurijad ei tohtinud küsitleda Joe Bideni lapselapsi, kellele oli tehtud uurimise osaks olevaid rahaülekandeid.

Neil ei lubatud määrata Hunter Bideni asukohta ajal, kui ta saatis WhatsAppis paljastava sõnumi oma Hiina Rahvavabariigi päritolu äripartnerile, milles teatas, et ta istub koos oma isaga, kes tahab teada, miks raha pole üle kantud.

Neil ei lubatud uurida FBI käes olnud Hunter Bideni sülearvutis talletatud materjale, millest oleks nende uurimises olnud palju kasu.

Kui Shapley ja teda saatev FBI agent lendasid 2020. aasta detsembris Californiasse, et teha Hunter Bideniga intervjuu, siis keegi FBI peakontorist teavitas sellest Joe Bideni üleminekumeeskonda ja salateenistust. Shapley'il ei õnnestunud mitte kunagi küsitleda Hunter Bidenit ja 12 tunnistajast pääses ta küsitlema ainult ühte ning ülejäänutega kohtumine keelati tal ära. 

Kõik teed viivad Joeni

Nii nagu Post on selle skandaali kajastamise esimesest päevast peale osutanud, viivad kõik Hunter Bideni skandaali juhtlõngad Joe Bideni juurde.

See on ainus põhjus, miks 53-aastane crack-kokaiini tarvitav ja prostituutidest sõltuvuses töötu mees on tänaseni uudistes.

See on nii, kuna Hunter Biden oli raha kokku korjaja rahvusvahelises mõjuvõimuga kauplemise skeemis, mis ulatus Hiina RVst kuni Ukraina, Rumeenia, Venemaa, Kasahstani ja paljude muude riikideni.

Ziegler kulutas viis aastat, et Bidenite korruptsiooniga seotud rahade liikumise jäljed täpselt välja selgitada.

Ta kirjeldas 18. juulil kongressi ees, kui palju raha Hunteri ja tema kaastööliste, kelle hulgas oli Joe Bideni noorem vend Jim Biden, pangakontode kaudu tema teada liikus.

Ziegleri sõnul on see summa 17,3 miljonit dollarit, mis aastatel 2014 kuni 2019 liikus läbi erinevate variettevõtete Hunteri ja tema kaastööliste kontodele.

Rumeeniast: 3,1 miljonit dollarit.

Hiina RVst: 3 miljonit State Energy HKlt, mis on Hiina Kommunistliku Partei energiaettevõttega CEFC seotud energiaettevõte.

Hiina RVst: 3,7 miljonit dollarit kandis üle CEFCga seotud ettevõte Hudson West III.

Ukrainast: 6,5 miljonit dollarit laekus korrumpeerunud energiaettevõttelt Burisma.

Sellest 17,3 miljonist sai Hunter omale 8,3 miljonit dollarit ja ülejäänud raha kanti lähedastele pereliikmetele ning äripartneritele.

Shapley sõnul toetasid uurimise läbiviimist kaks Ameerika Ühendriikide aseprokuröri, kaks DOJ maksuprokuröri, DOJ maksude peaprokuröri asetäitja Stuart Goldberg ja USA prokurör David Weiss, kes ka uurimisele kaasa aitasid. Nad teadsid uurimisest selle algusest peale, teadsid kõike kogutud tõestusmaterjali kohta ja nõustusid, et seotud inimesed tuleb toime pandud kuritegide eest kohtusse viia nii Washington DCs kui Californias. Ometigi lasi justiitsministeerium need uurimised põhja ja tegi seda viisil, mille üksikasju alles uuritakse.

Hunterile määrati lõpuks "laks käe pihta" tüüpi tühine karistus kahe väärteo eest. Maksmata maksude tasumist temalt ei nõuta.

Kõikide nende pommiplahvatusena mõjuvate paljastuste saatel käitusid järelvalvekomisjonis olevad demokraadid tõeliste klounidena ja üritasid iga tunnistuse külge pookida "punaseid heeringaid", rassilist ebaõiglust ja Trumpi, Trumpi, Trumpi.

Loodetavasti aitavad Shapley ja Ziegleri tunnistused seada riigi kõduneva laeva õigele teele, märgib Devine.

Toimetas Karol Kallas