Budapesti vaade. Ungari pealinnast on hakanud vaikset ja rahulikku elu otsima nii mõnedki inimesed Lääne-Euroopast. Foto: Pixabay

Lisaks sakslastele ja teistele otsivad viimasel ajal Ungari pealinnast pelgupaika ka Prantsuse kodanikud, kes kogevad vajadust põgeneda kontrollimatu massimigratsiooni negatiivsete mõjude eest.

Breitbart vahendab oma lugejatele Franceinfo poolt äsja prantslastest televaatajateni toodud 20-minutilist videot, milles lühidalt räägivad oma loo Budapesti elama kolinud prantslased.

Nii kirjeldab noor naine Elsa, kuidas teda koduses, kuid migrandirohkes Pariisi linnaosas kolmel erineval korral rünnata ja röövida jõuti, enne kui ta kaks aastat tagasi Ungarisse kolis.

Juba 2016. aastal kajastas Saksa meedia huvi ootamatut kasvu riigis kinnisvara vastu Ungaris.

Hiljem vestles telekanal ZDF sakslastest noorpaari Valentin ja Jennifer Duräderiga (20. eluaastates), kes selgitasid, et kartsid väljavaadet kasvatada oma veel sündimata laps üles migrandikriisi-järgsel Saksamaal.

Sisserännet Lääne-Euroopast märkas ka Ungari valitsus ning peaminister Viktor Orbán ütles sealsetele “tõelistele pagulastele” tere tulemast kõnes, mille pidas 2017. aasta alguses.

“Me laseme sisse tõelised pagulased – sakslased, hollandlased, prantslased ja itaallased, hirmunud poliitikud ja ajakirjanikud –, kes soovivad siin Ungaris leida selle Euroopa, mille nad kodumaal kaotanud on,” ütles Orbán.