Rumeenia homoaktivistid on toonud 2014. aasta 7. juunil Bukaresti "uhkuseparaadile" väikelapse, kes istub vikerkaarelipul ja joob palava ilmaga plastikpudelist vett, mistõttu on tulnud korraks käest maha panna LGBT-lipuke. Foto: Scanpix

Vahetult enne 6. ja 7. oktoobril toimuvat Rumeenia referendumit abielu kuulutamiseks põhiseaduse alusel liiduks ühe mehe ja ühe naise vahel on riigi konstitutsioonikohus otsustanud, et homopaaridel peaks olema normaalsete inimestega võrdsed "pereõigused", vahendab Breitbart viitega AP uudisele.

Kohtu hinnangul väärivad samasoolised paarid "oma õiguste ja kohustuste seaduslikku ja juriidilist tunnustamist."

Hetkel ütleb Rumeenia põhiseadus, et abielu sõlmitakse abikaasade vahel.

Mitteametlikus tõlkes kõlaks Rumeenia põhiseaduse paragrahvi 48 lõike 1 planeeritav muudatus järgmiselt: "Perekond on rajatud vaba tahte alusel sõlmitud abielule mehe ja naise vahel, nende täielikul võrdsusel ning vanemate õigusel ja kohustusel tagada oma laste üleskasvatamine, haridus ja juhendamine."

Referendumi idee pani liikuma rahvaalgatus, mille käigus koguti traditsioonilisele ja loomulikule abielule põhiseadusliku kaitse tagamiseks üle kolme miljoni allkirja.

Vastava põhiseadusparanduse poolt hääletas esmalt ülivõimsalt Rumeenia parlamendi alamkoda, misjärel kordas seda sama veenvalt senat.

Rumeenias abielu mehe ja naise liiduna määratleva referendumi kohale kerkis Sorose vari