Matuselised kannavad 2. augustil Roueni katedraalis toimunud matustel moslemiterroristide poolt mõrvatud prantsuse preestri isa Jacques Hameli kirstu. Foto: Charly Triballeau, Reuters/Scanpix

Prantsuse preestri Jacques Hameli viimased sõnad enne seda, kui kaks islamiterroristi ta missa pühitsemist katkestades altari ette põlvili sundisid ja tema kõri läbi lõikasid, olid "Tagane, saatan!"

Isa Hameli matusetseremoonial, mis toimus eelmise nädala teisipäeval, ütles Roueni peapiiskop Dominique Lebrun, et ka maas lamades püüdis isa Hamel terroriste jalgadega eemale tõugata, hüüdes: "Tagane, saatan!"

"Kurjus on müsteerium ning see tungib õuduse sügavustesse, mis väljub inimliku tunnetuse piiridest," rääkis peapiiskop Lebrun Normandia sadamalinna Roueni katedraalis isa Hameli matusele kogunenud enam kui 1500-le inimesele, kelle hulgas oli ka moslemeid ja juute.

"Kas te ei mõelnud oma viimaste sõnadega just seda, isa Jacques? Pärast esimest pussihaava langesite maha; te püüdsite ründajaid jalgadega eemale tõugata ning käskisite saatanal taganeda," meenutas peapiiskop.

Isa Hameli mõrvasid 26. juulil Roueni eeslinnas asuvas Püha Étienne'i kirikus 19-aastane Abdel Malik Petitjean ja Adel Kermiche, kes ise said hiljem kirikust ära joostes surma politsei kuulide läbi.

Esimeses sellelaadses rünnakus Euroopa pinnal võtsid kaks terroristi pantvangiks kaks nunna ning eaka paari. Ühel nunnadest õnnestus põgenema pääseda ja abi kutsuda. Rünnaku käigus sai haavata ka vanapaari 86-aastane meespool, kes on praegugi kriitilises seisundis haiglas.

Rünnaku järel võttis koheselt selle eest vastutuse terroriühendus Islamiriik. Kaks rünnaku toime pannud meest olid varem vandunud ISIS-ele truudust. Rünnaku ajal oli Kermiche politsei jälgimise all ja kandis elektroonilist jalavõru. Ta oli varem veetnud vahi all 10 kuud, sest eelmisel aastal peeti ta kinni katsel reisida Süüriasse.

Loe lähemalt portaalist LifeSiteNews.com.