USA President Barack Hussein Obama (paremal) ta toonane välisminister Hillary Clinton (keskel) Sultan Hassani mošees Kairos 2009. aasta 4. juunil. Foto: Mandel Ngan, AFP/Scanpix

Nagu näitab värske Ameerika-Islami Suhete Nõukogu (CAIR) küsitlus, hääletavad enam kui 70 protsenti USA islamiusku kodanikest 8. novembril tõenäoliselt Hillary Clintoni poolt.

Donald Trumpile annaks oma hääle vaid 3 protsenti moslemitest, vahendab DICI.org.

Clintoni poolt on Ameerika moslemeid kutsunud hääletama ka terrorirühmitus ISIS oma tähtsuselt teise mehe Amadh Abu Makmud Al-alwani suu läbi, kes on ühtlasi juhtinud usukaaslaste tähelepanu sellele, “et kõik moslemid, kes … Donald Trumpile toetust avaldavad, on süüdi surmapatus.”

Kuigi Hillary Clinton on “sama šarmantne kui siga,” on ta siiski terroristide toetuse ära teeninud, kuna “on liidus Islamiriigi liitlasriikidega” nagu Türgi, Saudi Araabia ja Katar.

Islam on suuruselt kolmas religioon Ameerika Ühendriikides. 2016. aasta seisuga elas USA-s ligikaudu 3,3 moslemit ehk umbes üks protsent elanikkonnast. Riigis on 1029 mošeed, millest enam kui pooled on ehitatud viimase 25 aastaga.

Noormees kampaaniakoosolekul moslemite nimel Hillary Clintonile toetust avaldamas. Foto: Brian Snyder, Reuters/Scanpix
Noormees kampaaniakoosolekul moslemite nimel Hillary Clintonile toetust avaldamas. Foto: Brian Snyder, Reuters/Scanpix