Moslemite usupüha tähistamine Eesti Kirikute Nõukogu ruumes. Kuvatõmmis.

Moslemid alustasid eelmisel nädalal suure usupüha Kurban Bayram tähistamist ning sel puhul kogunesid Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) ruumides nii kohaliku moslemikogukonna esindajad kui kirikutegelased.

Moslemite usupüha, mille puhul ohverdatakse rituaalselt loomi ja korraldatakse pidusöömaaegu, tähistasid ühes kohalike moslemitega EKN-i president ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku emeriitpeapiiskop Andres Põder ning mõned teised liikmeskirikute esindajad.

“Väga ilus oli näha, et kõik mahuvad ühise laua taha, teie lugesite ühise palvuse – mahume küll kõik ühte ruumi ära,” ütles reporter Katrin Lust, pöördudes EKN-i presidendi Andres Põderi poole.

“Miks me ei mahu! Tegelikult on ju elatud siiski aastasadu üksteise kõrval ja me peame tunnistama, et nii ilmselt jääb veel päris paljudeks sajanditeks ja oleks rumal täita see aeg ainult konfliktidega. Me peaksime otsima teid selliseks üksteisemõistmiseks, kus me üksteist nähes ei tunne mitte hirmu, vaid pigem rõõmu,” selgitas Põder.

Eesti Kirikute Nõukogu on oma põhikirja kohaselt Eesti territooriumil tegutsevate kristlike kirikute ja koguduste liitude sõltumatu ja vabatahtlik ühendus, mis juhindub oma tegevuses eesmärgist ühendada kristlikke kirikuid ja koguduste liite koostööks Eesti ühiskonna vaimseks arenguks kristlike põhimõtete alusel.

Vt lähemalt TV3 uudistesaatest “Seitsmesed”.