Sea-Eye 4. Pilt: Twitter @United4Rescue

Euroopasse tahtvate sisserändajate merelt ära toomisele pühendunud Saksamaa vabaühendus Sea-Eye, mis on üks suurimaid omasuguseid, sai omale neljanda laeva.

Sea-Eye sõnul asub laev hetkel ühes Põhja-Saksamaa sadamas ja alustab päästeoperatsioonidega niipea kui võimalik, vahendab DW.

Vabaühenduse kõneisiku Gorden Isleri sõnul on neil sisserändajate aitamiseks palju rohkem laevu.

Laeva ostmist rahastas suuremas osas Hannoveri linnas asuv ühendus United4Rescue (Ühinenud Päästmiseks).

Isleri sõnul oleks liidu abita "nii suure laeva ostmine olnud võimatu". 

Hetkel Sea-Eye 4 nime kandva laeva veeväljasurve on 1000 tonni, selle laius on 11 meetrit ja pikkus 55 meetrit. Laev on võimeline arendama 9-sõlmelist kiirust ja tekipinda on laeval 650 m2. Meeskonnaliikmeid on 22. Sea-Eye 4 näol on tegemist United4Rescue teise kingitud laevaga vabaühendusele Sea-Eye.

Laev on kavas Alan Kurdi vanema venna auks ristida Ghalib Kurdiks. Üheks suurimaks laeva ostu toetajaks on Katoliku kirik.

Viimastel kuudel on märgatavalt kasvanud üle mere Euroopasse tungivate inimeste arv ja eriti Liibüast Itaaliasse suunduval mereteel. 

Näiteks laupäeval tõi Hispaania MTÜ päästelaev ühte Sitsiilia sadamasse 255 sisserändajat.

ÜRO Rahvusvaheline Sisserändeorganisatsiooni (UN International Organization for Migration; IOM) väitel uppus möödunud neljapäeval Liibüa ranniku lähistel vähemalt 74 inimest. Organisatsiooni sõnul on käesoleval aastal Vahemerel uppunud 900 sisserändaja ümber.

Liibüasse on merelt kas tagasi pöördunud või viidud 11 000 sisserändajat.

Sea-Eye'it ja sarnaseid sisserändajate merepäästeorganistasioone on korduvalt süüdistatud koostöös inimkuabitsejatega.

Toimetas Karol Kallas