NASA progressismi uhkuse lipp Pilt: NASA/Rachel Lense

Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuur NASA tähistab tähestikurahva kuud ja üllitas Maa, taevakehade ja ilmaruumi piltidest koostatud "uhkuse" lipu.

NASA omasooiharuse, soovahetuse ja sooideoloogia lipu autoriks on agentuuri Päikese ja ilmaruumi osakonna teaduse levitaja Rachel Lense, vahendab Creative Bloq.

NASA on põhikirja järele läbi ja lõhki teadusele pühendunud riigiasutus. 

"Uhkuse" lipu viimase versiooni, progressismi uhkuse lipu (Progress Pride flag), triibud on võetud aastate jooksul NASA meeskondade tehtud piltidest, millel on kujutatud erinevaid asju alates vetikastest California osariigi järvedest kuni Jupiteri keeristormideni. 

Lense kirjeldab oma "uhket" lippu: 

"Valge on Maa pilved. Roosa on vikerkaar. Sinine on Päike teatud lainepikkusel. Pruun on Jupiteri pilved. Must on Hubble'i kosmoseteleskoobi üles võetud süvakosmos. Punased on vaimuvälkude ülemised otsad. Oranž on Marsi kraater. Kollane on Io pind. Roheline on vetikane järv. Sinine on Neptun. Roosa on Karbi udukogu teatud lainepikkusel."

Nõukogude Sotsialistlike Vabariikide Liidus oli kommunismi võit vältimatu, kuna nimetatud ideoloogia on üdini teaduslik. Sel põhjusel pidi kõik teadus mahtuma kommunismi poolt seatud piiridesse.

"Uhkuse" ja "progressistliku uhkuse" lippude värvide tähendustega saab tutvuda siin.

Progressiusu lipu roosa, helesinine ja valge värv tähistavad "soovahetajaid".

Toimetas Karol Kallas