Riigikogu arutamas Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatusel maksusüsteemi tuleviku üle. Ettekannet peab ettevõtja Indrek Neivelt. Foto: Merje Meisalu, riigikogu fotoarhiiv

Vaadates Eesti kõrget inflatsiooni ja Rootsiga võrreldes kaks korda kallimat elektrihinda, tuleks tunnistada probleemi olemasolu ja mitte süüd sõja peale veeretada, leiab endine pankur Indrek Neivelt sotsiaalmeediapostituses.

"Eile raporteeris Eesti Energia oma esimese kvartali rekordilised majandustulemused. Sirvisin eile õhtul ka pikemat aruannet ja mis selgus: Eestis oli selle aasta esimeses kvartalis keskmine elektrihind 133.4 EUR/MWh kohta (2021. 1.kv oli 51.80). Lätis 139.7 (2021. 1.kv 51.80), Soomes 91.7 (48.6) ja Rootsis 65.2 (42.5)," kirjutab Neivelt.

Neivelti hinnangul võiks optimist leida, et hea uudis on see, et Lätis on olukord veel hullem. "Aga ikkagi on meie elekter oluliselt kallim kui Soomes-Rootsis. Rootsiga on vahe lausa kahekordne."

"Siit tuleks otsida meie kõrge inflatsiooni põhjuseid – kõrgemat omahinda ja madalamat konkurentsivõimet. Näiteks kui meie põllumees saab väiksemat toetust ja maksab kaks korda rohkem elektri eest, siis see ei ole jätkusuutlik tegevus. On mille üle mõtelda ja ka tegutseda," kirjutab endine pankur.

"Alustuseks tuleks tunnistada probleemi olemasolu ja mitte süüd sõja peale veeretada," tunnistab Neivelt postituses.

Toimetas Markus Järvi