Kaader filmi treilerist. Foto: kuvatõmmis

Voogedastuskeskkonnas Netflix on nüüdsest kättesaadav prantsuse film “Cuties” (Armsakesed), kus 11-aastased tüdrukud ülimalt paljastavates kostüümides seksualiseeritult tantsivad. Film, miks peaks justkui olema sotsiaalkriitiline, tegeleb paljude kommentaatorite hinnangul pedofiilia normaliseerimisega.

Filmis asub Prantsusmaal traditsioonilises, islami usku Senegalist pärit perekonnas elav 11-aastane tüdruk järk-järgult end seksualiseerima. Ta kohtub grupi omavanuste tüdrukutega, kes tegelevad twerkingu ehk seksualiseeritud tantsuga, ja otsustab nendega liituda.

Augusti lõpus tekitas skandaali filmi reklaamposter, kus lapsed laval seksuaalselt poseerivad. Netflix vabandas küll posteri eest ning asendas selle leebemaga, kuid filmi sisu on sellega võrreldes kordades hullem.

Film on mõeldud justkui “kommentaarina” tänapäeva kultuuris leviva eelteismeliste tüdrukute hüperseksualiseerimise kohta. Sisuliselt teeb aga film ise täpselt sedasama, ja veel eriti jõhkral moel.

Neljaliikmeline tüdrukute grupp hakkab filmis twerkimist harjutama. Ühes stseenis peab turvamees ilma piletita ööklubisse läinud tüdrukud kinni ja nõuab neilt vanemate telefoninumbreid. Tüdrukud hakkavad seepeale turvameest pedofiiliks nimetama. Kohale saabub ka teine turvamees ja filmi “staar” asub mõlema ees tantsima. Teine turvamees vaatab tüdrukut selgelt perversse huviga ja lõpuks lubatakse kogu kambal lahkuda.

Veel on filmis näiteks stseen, kus 11-aastane tüdruk teeb oma vagiinast pilti ja postitab selle internetti, ning kaadrid sellest, kuidas noor tüdruk üritab koolivenna peenisest pilti teha. Film kulmineerub stseeniga, kus tüdrukud paljastavates kostüümides hiphop-muusika saatel rahvahulgale esinevad. Kaadrid on liiga nilbed, et neid siin taasesitada.

Türgi valitsus keelas filmi riigis ära, kuna peab seda alaealiste ärakasutamist soodustavaks. Petitsioonikeskkonnas Change.org on aga kogutud juba üle 341 000 allkirja, et film Netflixist kõrvaldataks.

“See film on jälk, kuna see seksualiseerib pedofiilide rõõmuks 11-aastaseid ja mõjutab meie lapsi negatiivselt. Pole mingit vajadust sellise sisu järgi olukorras, kus seksuaalne ärakasutamine ja pedofiilia on ülilevinud. See on ohtlik!” kõlab petitsiooni tekst.

Filmi treileriga saab tutvuda siin.

Toimetas Jaanus Vogelberg